Mascot Workwear løbet - Silkeborg

Resultater

Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 10
Samlet tid 3:46:01
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 28 af 51
Mænd 28 af 51
U23 mænd 17 af 29
Detaljer
Distance i alt 143 km
Distance (omgang) 14,3 km
Gennemsnit omgang 22:36
37,96 km/t
Hurtigste omgang 19:43
43,48 km/t
Langsomste omgang 26:52
31,92 km/t
Deltager (#208)
Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 19 år
U23 mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering
Omgang 1 19:43 43,52 km/t 19:43 55 12:36:43
Omgang 2 20:42 41,45 km/t 40:25 42 12:57:25
Omgang 3 22:25 38,28 km/t 1:02:50 41 13:19:50
Omgang 4 26:53 31,92 km/t 1:29:43 35 13:46:43
Omgang 5 23:17 36,85 km/t 1:53:00 44 14:10:00
Omgang 6 23:52 35,95 km/t 2:16:52 35 14:33:52
Omgang 7 23:14 36,93 km/t 2:40:06 61 14:57:06
Omgang 8 21:47 39,39 km/t 3:01:53 42 15:18:53
Omgang 9 22:04 38,88 km/t 3:23:57 33 15:40:57
Omgang 10 22:04 38,88 km/t 3:46:01 28 16:03:01
 
Omgangstider
Andre resultater for Søren
ArrangementDistanceNettotid
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:43:57
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:16
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:10:54
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter30:38
CK Aarhus18,2 KM3:14:50
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:35
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:04
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:04
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:58
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:58
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:15
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:11:04
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM4:00:30
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:55
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:32:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:52:40
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:05:51
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:23
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:05
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:50:12
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk