Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:20:50 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 8. juni 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 42,9 km |
Distance (omgang) | 14,3 km |
Gennemsnit omgang | 26:56 31,84 km/t |
Hurtigste omgang | 26:35 32,27 km/t |
Langsomste omgang | 27:26 31,27 km/t |
Deltager (#1)
Lau de Zee | |
Aalborg Cykle-Ring | |
Holland | |
Mand, 12 år (17 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 26:35 | 32,27 km/t | 26:35 | 32 | 09:26:35 | |||
Omgang 2 | 26:48 | 32,00 km/t | 53:23 | 32 | 09:53:23 | |||
Omgang 3 | 27:26 | 31,27 km/t | 1:20:50 | 32 | 10:20:50 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Lau de
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 45 | 5 omgange | 2:59:12,46 | 43,19 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 26 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 37 | 5 omgange | 2:51:27 | 43,39 km/t | 1:22 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 4 | 8 omgange | 2:49:52 | 42,38 km/t | 1:24 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 12 | 5 omgange | 2:55:01 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 23 | 6 omgange | 2:08:01 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 45 | 7 omgange | 2:44:24 | 39,85 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 13 | 9 omgange | 2:36:04 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 52 | 10 omgange | 1:02:35 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 38 | 14:05 | 14:05 | 45,12 km/t | 1:19 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 58 | 5 omgange | 2:33:27 | 44,96 km/t | 1:20 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 5 | 10 omgange | 2:17:33,39 | 41,00 km/t | 1:27 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 31 | 9 omgange | 2:43:33 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 37 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 26 | 6 omgange | 2:52:41 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 35 | 7:56:17 | 7:56:17 | 16,55 km/t | 3:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 24 | 8 omgange | 3:15:26 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 56 | 5 omgange | 1:59:10 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 35 | 17:05,78 | 17:04,18 | 44,99 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 38 | 16 omgange | 36:20 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 42 | 4 omgange | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 18 | 12 omgange | 2:52:54 | 38,23 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 17 | 12 omgange | 2:25:40 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 28 | 1:05:58 | 1:05:58 | 38,10 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 27 | 1 omgange | 8:14 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 14 | 7 omgange | 3:00:27,41 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 46 | 4 omgange | 2:15:36,78 | 44,77 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 32 | 34:31,69 | 34:31,69 | 43,96 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 47 | 6 omgange | 2:01:57 | 44,28 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 34 | 5 omgange | 2:35:24 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 13 | 7 omgange | 2:27:00,40 | 40,00 km/t | 1:30 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 27 | 11 omgange | 1:00:28 | 16,37 km/t | 3:39 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 13 | 3 omgange | 2:04:50,76 | 37,20 km/t | 1:36 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 27 | 8 omgange | 1:39:11 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 14 | 3 omgange | 1:44:53 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 13 | 3 omgange | 2:04:08 | 36,68 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 4 | 7 omgange | 1:32:49 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 11 | 3 omgange | 2:00:55 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 7 | 1 omgange | 16:29 | 40,98 km/t | 1:27 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 27 | 5 omgange | 1:48:56,86 | 42,41 km/t | 1:24 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 24 | 19:07,91 | 19:07,91 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 25 | 5 omgange | 1:59:58 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 26 | 4:52:06 | 4:52:06 | 3,20 km/t | 18:43 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 30 | 5 omgange | 1:34:44 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 28 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 38 | 15:35 | 15:35 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 16 | 4 omgange | 2:06:38 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 3 | 5 omgange | 1:33:17 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 21 | 3 omgange | 1:42:53 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 19 | 5 omgange | 1:27:39 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 25 | 6 omgange | 6:34:06 | 14,80 km/t | 4:03 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 42 | 4 omgange | 1:37:35 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 33 | 18:24,69 | 18:24,69 | 40,41 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 41 | 14 omgange | 36:37 | 38,99 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 17 | 9 omgange | 2:14:56,85 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 20 | 13 omgange | 53:53,64 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 17 | 7 omgange | 1:24:17,37 | 37,37 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 19 | 10 omgange | 57:04,29 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 20 | 22:18,92 | 22:18,92 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 10 | 4 omgange | 1:32:10 | 37,50 km/t | 1:36 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 18 | 5 omgange | 1:59:50 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 18 | 3 omgange | 1:39:05 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 8 | 6 omgange | 2:08:53 | 36,31 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 34 | 4 omgange | 1:48:06 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 23 | 5 omgange | 1:48:26 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 28 | 3 omgange | 1:42:28 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 10 | 4 omgange | 1:47:25 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 27 | 3 omgange | 1:46:04 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 13 | 6 omgange | 39:51 | 13,55 km/t | 4:25 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 4 | 6 omgange | 46:50 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 5 | 5 omgange | 40:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 24 | 8 omgange | 1:45:05 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 28 | 3 omgange | 2:03:26 | 40,24 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 19 | 4 omgange | 1:32:32 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 7 | 3 omgange | 1:57:10 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 23 | 5 omgange | 1:43:40 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 13 | 20:22,16 | 20:22,16 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 15 | 5 omgange | 2:01:40 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 9 | 7 omgange | 1:37:47 | 36,07 km/t | 1:39 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 34 | 7 omgange | 1:49:07 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 33 | 20:32,59 | 20:32,59 | 44,10 km/t | 1:21 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 15 | 6 omgange | 2:01:44 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 20 | 6 omgange | 1:49:12 | 37,12 km/t | 1:36 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C2 | 14-08-2021 | 4,8 KM | 29 | 4 omgange | 1:08:56 | 16,71 km/t | 3:35 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 29 | 4:56:51 | 4:56:51 | 3,15 km/t | 19:01 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 51 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 60 | 10 omgange | 1:08:24 | 36,84 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 76 | 16:10 | 16:10 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 20 | 3 omgange | 1:43:20 | 37,62 km/t | 1:35 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 32 | 3 omgange | 2:05:48 | 36,48 km/t | 1:38 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 22 | 3 omgange | 1:48:16 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 21 | 2 omgange | 1:22:26,27 | 41,22 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 28 | 5 omgange | 1:46:56 | 33,66 km/t | 1:46 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 28 | 5 omgange | 1:58:04 | 36,59 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 18 | 5 omgange | 1:27:17,14 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 17 | 18 omgange | 43:58,97 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 25 | 23:18,21 | 23:18,21 | 37,33 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 16 | 8 omgange | 1:34:17,82 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 27 | 5 omgange | 1:46:55,49 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 21 | 2 omgange | 1:20:31,22 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 7 | 5 omgange | 39:12 | 20,28 km/t | 2:57 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 6 | 6 omgange | 34:21 | 24,10 km/t | 2:29 min/km |
Party Prijs – AftenCross – lørdag | 14-11-2020 | 2,3 KM | 5 | 7 omgange | 39:09 | 24,67 km/t | 2:25 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 11 | 24 omgange | 33:05 | 43,52 km/t | 1:22 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 21 | 5 omgange | 1:14:59 | 30,40 km/t | 1:58 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 19 | 4 omgange | 58:00 | 35,58 km/t | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 31 | 3 omgange | 50:04 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 14 | 3 omgange | 1:08:04 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 13 | 26:27 | 26:27 | 34,01 km/t | 1:45 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 14 | 2 omgange | 52:40 | 32,80 km/t | 1:49 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 29 | 3 omgange | 1:23:03 | 33,81 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 26 | 0:00 | 3:24:24 | 4,58 km/t | 13:06 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 32 | 3 omgange | 1:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 24 | 7 omgange | 50:10 | 35,15 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 37 | 8:35 | 8:35 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Cross - Aalborg MTB - Cross Cup | 19-01-2020 | - | 1 | 4 omgange | 29:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross - Aalborg CR | 18-01-2020 | - | 3 | 4 omgange | 29:38 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 7 | 5 omgange | 31:42 | 25,07 km/t | 2:23 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 5 | 5 omgange | 33:15 | 23,90 km/t | 2:30 min/km |
Cross - Marselisborg CC | 16-11-2019 | 2,3 KM | 4 | 3 omgange | 27:10 | 15,23 km/t | 3:56 min/km |
Cross - Vejen BC | 10-11-2019 | 0,9 KM | 7 | 5 omgange | 35:38 | 7,58 km/t | 7:55 min/km |
Cross - Fredericia Trihjulet | 09-11-2019 | 2,2 KM | 7 | 2 omgange | 34:59 | 7,54 km/t | 7:57 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27-10-2019 | 2,3 KM | 3 | 9 omgange | 36:05 | 34,41 km/t | 1:44 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 5 | 4 omgange | 25:29 | 21,66 km/t | 2:46 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 23 | 4 omgange | 57:49 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 26 | 3 omgange | 56:34 | 33,41 km/t | 1:47 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 6,1 KM | 20 | 7 omgange | 1:13:46 | 34,72 km/t | 1:43 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 23 | 2 omgange | 1:08:58 | 32,01 km/t | 1:52 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 19 | 27:32,27 | 27:32,27 | 32,90 km/t | 1:49 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 50 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 51 | 24:19,80 | 24:19,80 | 34,28 km/t | 1:45 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 26 | 5 omgange | 1:16:54 | 30,03 km/t | 1:59 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 25 | 3 omgange | 1:08:47 | 31,66 km/t | 1:53 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 32 | 4 omgange | 1:04:17 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 24 | 6 omgange | 1:41:50 | 26,51 km/t | 2:15 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 25 | 10 omgange | 1:08:59 | 33,05 km/t | 1:48 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 24 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 29 | 7 omgange | 1:15:19 | 30,67 km/t | 1:57 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 32 | 5 omgange | 1:01:57 | 33,89 km/t | 1:46 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 19 | 6 omgange | 1:28:00 | 29,49 km/t | 2:02 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 30 | 2 omgange | 1:25:02 | 32,46 km/t | 1:50 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 11 | 3 omgange | 49:20 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 20 | 2 omgange | 41:54 | 30,06 km/t | 1:59 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 17 | 3 omgange | 50:22 | 28,59 km/t | 2:05 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 14 | 4 omgange | 44:54 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 19 | 2 omgange | 46:02 | 28,67 km/t | 2:05 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 12 | 3 omgange | 46:38 | 29,71 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 17 | 6 omgange | 52:47 | 28,65 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 17 | 6 omgange | 52:47 | 28,65 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 16 | 0:00 | 3:16:40 | 1,28 km/t | 46:49 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 17 | 2 omgange | 50:19 | 29,57 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 17 | 2 omgange | 50:19 | 29,57 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 17 | 2 omgange | 1:09:35 | 26,73 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 17 | 2 omgange | 1:09:35 | 26,73 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 17 | 8 omgange | 23:59 | 28,02 km/t | 2:08 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 17 | 8 omgange | 23:59 | 28,02 km/t | 2:08 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 22 | 2 omgange | 1:01:52 | 27,54 km/t | 2:10 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 2 KM | 17 | 9 omgange | 38:29 | 28,06 km/t | 2:08 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk