Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers

Resultater

Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 9
Samlet tid 3:09:03
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 32 af 64
Mænd 32 af 64
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 135 km
Distance (omgang) 15 km
Gennemsnit omgang 21:00
42,84 km/t
Hurtigste omgang 20:19
44,29 km/t
Langsomste omgang 21:42
41,46 km/t
Deltager (#175)
Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 23 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:19 44,30 km/t 20:19 52 13:20:19
Omgang 2 20:30 43,90 km/t 40:49 61 13:40:49
Omgang 3 20:35 43,72 km/t 1:01:24 58 14:01:24
Omgang 4 20:57 42,96 km/t 1:22:21 13 14:22:21
Omgang 5 21:16 42,32 km/t 1:43:37 55 14:43:37
Omgang 6 21:11 42,49 km/t 2:04:48 21 15:04:48
Omgang 7 21:30 41,86 km/t 2:26:18 39 15:26:18
Omgang 8 21:03 42,76 km/t 2:47:21 4 15:47:21
Omgang 9 21:42 41,47 km/t 3:09:03 31 16:09:03
 
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
ArrangementDistanceNettotid
Marselis Cykelløbet 201780 KM2:10:57
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:38:11
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:53:53
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup82 KM2:07:41
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:54:22
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM1:55:13
CK Djurs 201819,7 KM1:57:37
Frederikshøj6,3 KM1:08:52
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:38
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:16:24
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:31
Randers Bike Week #215,5 KM3:01:37
Randers Bike Week #215,5 KM3:01:37
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #44,2 KM1:09:41
Randers Bike Week #44,2 KM1:09:41
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:58:11
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM7:07:32
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:17
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:23:49
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:48:58
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:14:52
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:52:57
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:44:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:31:53
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:15:59
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:38:00
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:30
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:33
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:31
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:48
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:48
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #312,4 KM3:05:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:05:02
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:36
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:31
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter1:15:01
CK Aarhus18,2 KM3:16:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com