Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers

Resultater

Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 9
Samlet tid 3:08:40
Nettotid 3:08:40
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 13 af 64
Mænd 1 af 64
U23 mænd 1 af 34
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 135 km
Distance (omgang) 15 km
Gennemsnit omgang 20:58
42,92 km/t
Hurtigste omgang 20:09
44,65 km/t
Langsomste omgang 21:24
42,04 km/t
Deltager (#56)
Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 21 år
U23 mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering
Omgang 1 20:09 44,67 km/t 20:09 7 13:20:09
Omgang 2 20:33 43,80 km/t 40:42 14 13:40:42
Omgang 3 20:32 43,83 km/t 1:01:14 4 14:01:14
Omgang 4 21:07 42,62 km/t 1:22:21 15 14:22:21
Omgang 5 21:08 42,59 km/t 1:43:29 23 14:43:29
Omgang 6 21:17 42,29 km/t 2:04:46 12 15:04:46
Omgang 7 21:24 42,06 km/t 2:26:10 7 15:26:10
Omgang 8 21:15 42,35 km/t 2:47:25 12 15:47:25
Omgang 9 21:17 42,29 km/t 3:08:42 13 16:08:42
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Østergaard
ArrangementDistanceNettotid
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:10
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:33:41
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Randers Bike Week #312,4 KM3:00:28
Randers Bike Week #312,4 KM3:00:28
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:13
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:03:20
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:25
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM48:07
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:29:54
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:37:56
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:10
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:10:35
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:00
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:29:54
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:27
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:04
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:13:47
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:13
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com