Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers

Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers

Results

Anders Bruun
Give Cykelklub
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 7
Samlet tid 2:35:10
Nettotid 2:35:10
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 18 af 32
Mænd 18 af 32
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 105 km
Distance (omgang) 15 km
Gennemsnit omgang 22:10
40,58 km/t
Hurtigste omgang 21:27
41,93 km/t
Langsomste omgang 23:11
38,80 km/t
Deltager (#20)
Anders Bruun
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 21 år (23 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 21:27 41,96 km/t 21:27 1 13:24:27
Omgang 2 22:08 40,66 km/t 43:35 2 13:46:35
Omgang 3 21:59 40,94 km/t 1:05:34 25 14:08:34
Omgang 4 21:47 41,32 km/t 1:27:21 9 14:30:21
Omgang 5 23:12 38,79 km/t 1:50:33 23 14:53:33
Omgang 6 22:37 39,79 km/t 2:13:10 20 15:16:10
Omgang 7 22:04 40,79 km/t 2:35:14 18 15:38:14
 
Omgangstider
Andre resultater for Anders
ArrangementDistanceNettotid
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:21:57
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM3:03:29
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:03:10
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:10
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:58
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:31
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:27
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:24
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:02:29
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:52:57
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM3:05:01
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:07
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:07
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:35:38
Randers Bike Week #415,5 KM3:35:38
CK Aarhus18,2 KM3:24:46
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:45:21
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:38:32
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:06:16
Hobro løbet 201925,3 KM2:20:38
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-34:59
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM3:42:08
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM3:16:29
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:56:05
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com