Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 51:57 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:23:00 |
Dato | 10. juni 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 27 km |
Distance (omgang) | 9 km |
Gennemsnit omgang | 17:19 31,17 km/t |
Hurtigste omgang | 15:58 33,79 km/t |
Langsomste omgang | 18:11 29,69 km/t |
Deltager (#9)
Casper Agerskov Kloster Rasmussen | |
Herning Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 11 år (16 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 15:58 | 33,79 km/t | 15:58 | 16 | 09:38:58 | |||
Omgang 2 | 18:11 | 29,69 km/t | 34:10 | 16 | 09:57:10 | |||
Omgang 3 | 17:47 | 30,34 km/t | 51:57 | 15 | 10:14:57 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Casper Agerskov Kloster
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 43 | 8 omgange | 1:52:12 | 36,79 km/t | 1:37 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 23 | 4 omgange | 1:56:22 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 91 | 36:59,00 | 36:59,00 | 20,77 km/t | 2:53 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 100 | 1:58:10 | 1:58:10 | 9,80 km/t | 6:07 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 2 | 14 omgange | 38:25 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 28 | 4 omgange | 1:57:15 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 29 | 5 omgange | 1:51:42 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 28 | 3 omgange | 1:40:16 | 38,42 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 11 | 3 omgange | 1:53:04 | 36,61 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 33 | 8 omgange | 1:40:21 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 32 | 3 omgange | 1:45:30 | 42,31 km/t | 1:25 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 15 | 3 omgange | 2:06:44 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 11 | 7 omgange | 1:34:50 | 35,43 km/t | 1:41 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 15 | 1 omgange | 17:43 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14-08-2022 | 93 KM | 38 | 2:56:13 | 2:56:03 | 31,70 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 55 | 5 omgange | 1:51:21 | 33,40 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 61 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 60 | 16:47 | 16:47 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 25 | 4 omgange | 2:20:11 | 32,36 km/t | 1:51 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 33 | 3 omgange | 1:42:53 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 39 | 5 omgange | 1:41:58 | 34,42 km/t | 1:44 min/km |
Grejsdalsløbet 2022 | 14-05-2022 | 75 KM | 15 | 3:02:23 | 3:01:43 | 24,76 km/t | 2:25 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 15 | 4 omgange | 2:01:29 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 17 | 4 omgange | 1:39:43 | 34,66 km/t | 1:43 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 25 | 3 omgange | 1:40:19 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 30 | 3 omgange | 1:53:00 | 36,63 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 7 | 7 omgange | 1:14:20 | 31,07 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 5 | 6 omgange | 52:13 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 2 | 22:10 | 22:10 | 35,17 km/t | 1:42 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 14 | 4 omgange | 57:26 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 19 | 3 omgange | 53:11 | 35,54 km/t | 1:41 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 10 | 3 omgange | 1:15:33 | 34,30 km/t | 1:44 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 5 | 3 omgange | 1:08:48 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 8 | 22:08,32 | 22:08,32 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 10 | 3 omgange | 58:26 | 33,88 km/t | 1:46 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 7 | 5 omgange | 1:10:36 | 32,29 km/t | 1:51 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 5 | 6 omgange | 1:16:42 | 34,03 km/t | 1:45 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 5 | 1 omgange | 18:53 | 35,75 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 32 | 3:49:50 | 3:49:50 | 4,07 km/t | 14:43 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 36 | 3 omgange | 1:04:32 | 34,58 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 38 | 7 omgange | 1:10:37 | 24,98 km/t | 2:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 31 | 8:26 | 8:26 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 1 | 2 omgange | 44:31 | - | - |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 18 | 4 omgange | 59:28 | 34,30 km/t | 1:44 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 19 | 3 omgange | 1:05:09 | 33,15 km/t | 1:48 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 20 | 3 omgange | 1:04:29 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 8 | 3 omgange | 1:14:51 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 16 | 4 omgange | 1:06:42,89 | 32,99 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 24 | 12 omgange | 33:41,74 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 10 | 15:15,40 | 15:15,40 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 14 | 5 omgange | 1:05:16,88 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 10 | 6 omgange | 47:03 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 13 | 24 omgange | 33:10 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 25 | 4 omgange | 58:09 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 34 | 3 omgange | 54:56 | 34,40 km/t | 1:44 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 15 | 3 omgange | 1:13:40 | 33,13 km/t | 1:48 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 19 | 29:32 | 29:32 | 30,46 km/t | 1:58 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 1 | 10 omgange | 22:57 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 12 | 1:49 | 1:49 | 39,49 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 18 | 3 omgange | 50:34 | 30,61 km/t | 1:57 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 12 | 2 omgange | 39:24 | 31,98 km/t | 1:52 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 5 | 4 omgange | 45:31 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 7 | 1 omgange | 51:07 | 29,69 km/t | 2:01 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 8 | 5 omgange | 51:29 | 30,87 km/t | 1:56 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 2 | 17:18,09 | 17:18,09 | 34,68 km/t | 1:43 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 4 | 3 omgange | 46:41 | 29,68 km/t | 2:01 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 4 | 15 omgange | 21:33 | 41,75 km/t | 1:26 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11-08-2019 | 3 KM | 3 | 3:49 | 3:49 | 47,12 km/t | 1:16 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 9 | 3 omgange | 4:42 | 38,21 km/t | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 10 | 2 omgange | 49:01 | 26,92 km/t | 2:13 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 5,7 KM | 10 | 5 omgange | 56:33 | 30,24 km/t | 1:59 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 11 | 2 omgange | 50:23 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 17 | 2 omgange | 1:00:49 | 28,21 km/t | 2:07 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 11 | 3 omgange | 41:33 | 27,72 km/t | 2:09 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 4 | 4 omgange | 1:12:04 | 24,97 km/t | 2:24 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 5 | 6 omgange | 44:23 | 30,82 km/t | 1:56 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 7 | 1 omgange | 46:12 | 28,05 km/t | 2:08 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 4 | 2 omgange | 54:01 | 31,31 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 19 | 5 omgange | 58:02 | 28,43 km/t | 2:06 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 5 | 1 omgange | 46:26 | 7,49 km/t | 8:00 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 4 | 4 omgange | 59:10 | 29,24 km/t | 2:03 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 29 | 2 omgange | 43:19 | 29,08 km/t | 2:03 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 23 | 3 omgange | 52:35 | 27,38 km/t | 2:11 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 18 | 4 omgange | 48:24 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 16 | 3 omgange | 48:52 | 27,26 km/t | 2:12 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 16 | 4 omgange | 1:01:13 | 28,26 km/t | 2:07 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 15 | 3 omgange | 50:56 | 27,21 km/t | 2:12 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 15 | 8 omgange | 21:06 | 0,00 km/t | - min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 9,7 KM | 7 | 7:04:47 | 18:47 | 30,96 km/t | 1:56 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 4,14 KM | 14 | 6 omgange | 51:10 | 29,12 km/t | 2:03 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 20 | 2 omgange | 1:17:09 | 25,51 km/t | 2:21 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com