Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13P |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 54:01 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:23:00 |
Dato | 10. juni 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 27 km |
Distance (omgang) | 9 km |
Gennemsnit omgang | 18:00 29,99 km/t |
Hurtigste omgang | 15:49 34,13 km/t |
Langsomste omgang | 19:22 27,87 km/t |
Deltager (#408)
Anna Katrine Bergmann | |
Nr Søby Cykel Klub | |
Danmark | |
Kvinde, 12 år (17 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 15:49 | 34,13 km/t | 15:49 | 5 | 09:38:49 | |||
Omgang 2 | 18:49 | 28,68 km/t | 34:38 | 6 | 09:57:38 | |||
Omgang 3 | 19:22 | 27,87 km/t | 54:01 | 5 | 10:17:01 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Anna Katrine
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Danish SUP Tour #3, Vejle | 26-08-2023 | 15 KM | 8 | 1:54:55 | 1:54:55 | 7,83 km/t | 7:39 min/km |
2023 DM SUP & Paddleboard + Aalborg SUP Crossing | 24-06-2023 | 15 KM | 9 | 1:53:05 | 1:53:05 | 7,96 km/t | 7:32 min/km |
Danish SUP Tour #1, Hvide Sande | 15-04-2023 | 14 KM | 6 | 1:32:07 | 1:32:07 | 9,12 km/t | 6:34 min/km |
Danish SUP Tour #5, Ishøj | 01-10-2022 | 12 KM | 9 | 1:53:57 | 1:53:57 | 6,32 km/t | 9:29 min/km |
Danish SUP Tour #4, Hvide Sande | 04-09-2022 | 12,5 KM | 10 | 1:17:44 | 1:17:44 | 9,65 km/t | 6:13 min/km |
2022 DM SUP & Paddleboard + Aalborg SUP Crossing | 25-06-2022 | 13,5 KM | 2 | 1:50:40 | 1:50:40 | 7,32 km/t | 8:11 min/km |
Kona Sports Junior SUP Tour - Aarhus | 22-05-2022 | 2,5 KM | 1 | 4:06 | 4:06 | 36,59 km/t | 1:38 min/km |
Danish SUP Tour #2, Aarhus | 21-05-2022 | 2,5 KM | 4 | 18:15 | 18:15 | 8,22 km/t | 7:18 min/km |
Danish SUP Tour #1, Odense | 23-04-2022 | 15 KM | 5 | 1:59:54 | 1:59:54 | 7,51 km/t | 7:59 min/km |
EUROTOUR + Danish SUP Tour #3, Hvide Sande | 04-09-2021 | 14 KM | 10 | 2:24:06 | 2:24:06 | 5,83 km/t | 10:17 min/km |
2021 DM SUP & Paddlebaord + Sæby SUP Crossing | 14-08-2021 | 18 KM | 1 | 47:06 | 47:06 | 22,93 km/t | 2:37 min/km |
Danish SUP Tour #2, Stevns Klint | 05-06-2021 | 13,5 KM | 11 | 2:36:47 | 2:36:47 | 5,17 km/t | 11:36 min/km |
Danish SUP Tour #1, Odense | 22-05-2021 | 13,5 KM | 20 | 2:24:49 | 2:24:49 | 5,59 km/t | 10:43 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 11 | 4 omgange | 1:15:09 | 27,46 km/t | 2:11 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 10 | 3 omgange | 1:11:57 | 26,27 km/t | 2:17 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 2 | 7 omgange | 1:27:48 | 35,39 km/t | 1:41 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 2 | 2 omgange | 1:52:55 | 26,89 km/t | 2:13 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 4 | 31:54,23 | 31:54,23 | 28,40 km/t | 2:06 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 11 | 4 omgange | 1:36:38 | 28,06 km/t | 2:08 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 11 | 27:20,45 | 27:20,45 | 30,50 km/t | 1:58 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 3 | 5 omgange | 1:15:50 | 29,27 km/t | 2:02 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 4 | 5 omgange | 1:38:42 | 23,40 km/t | 2:33 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 9 | 3 omgange | 1:55:00 | 24,26 km/t | 2:28 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 9 | 3 omgange | 1:55:00 | 24,26 km/t | 2:28 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 10 | 3 omgange | 1:36:40 | 23,09 km/t | 2:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 10 | 3 omgange | 1:36:40 | 23,09 km/t | 2:35 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 11 | 7 omgange | 1:48:47 | 22,00 km/t | 2:43 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 11 | 7 omgange | 1:48:47 | 22,00 km/t | 2:43 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 11 | 10:51 | 10:51 | 29,28 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 11 | 10:51 | 10:51 | 29,28 km/t | 2:02 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 3 | 2 omgange | 50:24 | 29,04 km/t | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 6 | 2 omgange | 1:05:46 | 26,09 km/t | 2:17 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 2 | 3 omgange | 44:35 | 25,83 km/t | 2:19 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 2 | 4 omgange | 1:17:45 | 23,15 km/t | 2:35 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 4 | 6 omgange | 51:17 | 26,67 km/t | 2:14 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 2 | 1 omgange | 53:01 | 24,44 km/t | 2:27 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 2 | 2 omgange | 59:39 | 28,36 km/t | 2:06 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 6 | 5 omgange | 1:02:29 | 26,40 km/t | 2:16 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 7 | 3 omgange | 45:13 | 27,86 km/t | 2:09 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 6 | 2 omgange | 58:20 | 26,94 km/t | 2:13 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 3 | 4 omgange | 1:11:27 | 24,22 km/t | 2:28 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 10 | 2 omgange | 53:16 | 23,65 km/t | 2:32 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 3 | 3 omgange | 1:10:38 | 20,39 km/t | 2:56 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 2 | 4 omgange | 1:04:37 | 22,65 km/t | 2:38 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 3 | 1 omgange | 1:04:01 | 22,02 km/t | 2:43 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 5 | 2 omgange | 1:01:20 | 21,52 km/t | 2:47 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 11,3 KM | 5 | 35:41 | 27:41 | 24,48 km/t | 2:27 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 3 | 4 omgange | 57:16 | 24,30 km/t | 2:28 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 3 | 2 omgange | 1:09:32 | 24,33 km/t | 2:27 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 3 | 3 omgange | 1:12:36 | 22,31 km/t | 2:41 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 2 KM | 3 | 9 omgange | 49:36 | 21,77 km/t | 2:45 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com