Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE

Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE

Resultater

Steffen Munk Christiansen
Team ColoQuick
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 3:40:15
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 11 af 53
Mænd 11 af 53
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 151,8 km
Distance (omgang) 25,3 km
Gennemsnit omgang 36:42
41,35 km/t
Hurtigste omgang 34:08
44,47 km/t
Langsomste omgang 38:18
39,62 km/t
Deltager (#29)
Steffen Munk Christiansen
Team ColoQuick
Danmark
Mand, 24 år (25 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 34:08 44,47 km/t 34:08 6 12:34:08
Omgang 2 35:28 42,80 km/t 1:09:36 5 13:09:36
Omgang 3 37:12 40,81 km/t 1:46:48 8 13:46:48
Omgang 4 37:43 40,25 km/t 2:24:31 3 14:24:31
Omgang 5 38:19 39,62 km/t 3:02:50 8 15:02:50
Omgang 6 37:25 40,57 km/t 3:40:15 11 15:40:15
 
Omgangstider
Andre resultater for Steffen Munk
ArrangementDistanceNettotid
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:53
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:34:00
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:51
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:35:55
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:45:00
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #215,5 KM3:41:22
Randers Bike Week #215,5 KM3:41:22
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:54
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:54
Randers Bike Week #44,2 KM1:14:51
Randers Bike Week #44,2 KM1:14:51
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:33:29
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:37:03
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:58:59
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:14:05
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:32
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:52
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:15:46
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:28
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:16
CK Aarhus18,2 KM3:16:20
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:36:10
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:44
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:10:37
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM3:01:16
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@oddercykelklub.dk