Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:57:56 |
Point | 3 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:05:00 |
Dato | 21. september 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 75,9 km |
Distance (omgang) | 25,3 km |
Gennemsnit omgang | 39:18 38,61 km/t |
Hurtigste omgang | 37:37 40,34 km/t |
Langsomste omgang | 40:45 37,24 km/t |
Deltager (#54)
Frederik Christensen | |
Odder Cykel Klub | |
Danmark | |
Mand, 16 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 40:45 | 37,24 km/t | 40:45 | 29 | 10:45:45 | |||
Omgang 2 | 37:37 | 40,34 km/t | 1:18:23 | 13 | 11:23:23 | |||
Omgang 3 | 39:33 | 38,38 km/t | 1:57:56 | 9 | 12:02:56 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 1 | 4 omgange | 2:16:52 | 43,48 km/t | 1:22 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 26 | 5 omgange | 2:13:26 | 33,72 km/t | 1:46 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 1 | 3 omgange | 1:39:03 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 4 | 3 omgange | 1:56:05,27 | 39,23 km/t | 1:31 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 1 | 34:24,08 | 34:24,08 | 44,13 km/t | 1:21 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 13 | 5 omgange | 2:45:35 | 39,13 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 4 | 5 omgange | 3:06:47 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 18 | 5 omgange | 2:57:47 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 25 | 7 omgange | 2:08:31,45 | 40,52 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 16 | 7 omgange | 1:52:19,07 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 27 | 21 omgange | 47:13,55 | 43,57 km/t | 1:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 5 | 19:22,42 | 19:22,42 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 14 | 10 omgange | 1:47:25,11 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 15 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 6 | 7 omgange | 2:10:54 | 42,35 km/t | 1:25 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 24 | 5 omgange | 2:44:53 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 17 | 29:25,28 | 29:25,28 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 38 | 4 omgange | 2:30:31 | 44,01 km/t | 1:21 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 11 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 7 | 34:31 | 34:31 | 46,92 km/t | 1:16 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 8 | 2 omgange | 28:46 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 4 omgange | 1:06:48 | - | - |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 6 | 8 omgange | 2:24:40 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 25 | 10 omgange | 59:52 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 25 | 10 omgange | 59:52 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 8 | 14:07 | 14:07 | 45,02 km/t | 1:19 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 22 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 15 | 3 omgange | 2:12:07 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 24 | 4 omgange | 1:57:04 | 37,72 km/t | 1:35 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 23 | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 59 | 5 omgange | 2:20:57 | 30,43 km/t | 1:58 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 8 | 4 omgange | 2:33:35 | 33,75 km/t | 1:46 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 14 | 6 omgange | 1:54:44 | 35,23 km/t | 1:42 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@oddercykelklub.dk