Resultat
2 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 2 |
Samlet tid | 1:30:48 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:11:00 |
Dato | 21. september 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 50,6 km |
Distance (omgang) | 25,3 km |
Gennemsnit omgang | 45:24 33,43 km/t |
Hurtigste omgang | 43:35 34,82 km/t |
Langsomste omgang | 47:12 32,15 km/t |
Deltager (#109)
Jacob Kvistgaard | |
Herning Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 12 år (16 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 43:35 | 34,82 km/t | 43:35 | 13 | 10:54:35 | |||
Omgang 2 | 47:12 | 32,15 km/t | 1:30:48 | 12 | 11:41:48 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jacob
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 9 | 1 omgange | 39:31 | - | - |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 30 | 3 omgange | 1:49:07 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 22 | 3 omgange | 2:09:08 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 10 | 4 omgange | 1:44:16 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 22 | 5 omgange | 2:17:42 | 32,68 km/t | 1:50 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 36 | 25:06 | 25:06 | 39,61 km/t | 1:30 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 9 | 3 omgange | 1:48:13 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 20 | 3 omgange | 1:41:49 | 40,66 km/t | 1:28 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 7 | 6 omgange | 2:06:38 | 36,95 km/t | 1:37 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 20 | 5 omgange | 1:37:19 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 20 | 4 omgange | 2:09:12 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 48 | 6:10:07 | 6:10:07 | 16,57 km/t | 3:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 38 | 6 omgange | 2:32:01 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 64 | 4 omgange | 1:45:46 | 35,62 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 55 | 18:51,67 | 18:49,66 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 78 | 3 omgange | 1:33:30 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 13 | 5 omgange | 1:44:52 | 34,90 km/t | 1:43 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 9 | 9 omgange | 2:19:23 | 35,56 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 13 | 9 omgange | 1:57:10 | 34,56 km/t | 1:44 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 10 | 47:51 | 47:51 | 32,83 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 17 | 1 omgange | 9:29 | 32,88 km/t | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 35 | 5 omgange | 1:54:27 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 19 | 3 omgange | 1:38:59 | 38,91 km/t | 1:32 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 16 | 3 omgange | 1:55:13 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 20 | 3 omgange | 2:14:44 | 33,80 km/t | 1:46 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 24 | 3 omgange | 2:08:39 | 35,67 km/t | 1:40 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 14 | 1 omgange | 17:37 | 38,32 km/t | 1:33 min/km |
Varde Classic 2022 | 28-08-2022 | 115 KM | 46 | 2:59:23 | 2:58:05 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14-08-2022 | 93 KM | 9 | 2:36:01 | 2:36:01 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 53 | 5 omgange | 1:45:23 | 35,30 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 58 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 49 | 16:14 | 16:14 | 39,16 km/t | 1:31 min/km |
Tour De Midtjylland 2022 | 19-06-2022 | 100 KM | 2 | 2:52:28 | 2:52:21 | 34,81 km/t | 1:43 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 24 | 4 omgange | 2:15:16 | 33,53 km/t | 1:47 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 34 | 5 omgange | 1:45:18 | 34,18 km/t | 1:45 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 43 | 3 omgange | 1:57:31 | 36,45 km/t | 1:38 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 60 | 10 omgange | 37:08 | 27,47 km/t | 2:11 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 12,2 KM | 14 | 6 omgange | 2:06:20 | 34,76 km/t | 1:43 min/km |
Grejsdalsløbet 2022 | 14-05-2022 | 75 KM | 14 | 3:02:22 | 3:01:43 | 24,76 km/t | 2:25 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 14 | 4 omgange | 2:00:21 | 36,49 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 48 | 5 omgange | 1:57:01 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 18 | 4 omgange | 2:00:04 | 33,98 km/t | 1:45 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 31 | 3 omgange | 1:54:23 | 36,19 km/t | 1:39 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 21 | 4 omgange | 57:27 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 20 | 3 omgange | 53:21 | 35,42 km/t | 1:41 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 11 | 3 omgange | 1:17:03 | 33,64 km/t | 1:47 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 4 | 2 omgange | 1:26:41 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 9 | 3 omgange | 1:08:48 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 5 | 21:40,37 | 21:40,37 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 7 | 3 omgange | 55:07 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 6 | 5 omgange | 1:09:53 | 32,62 km/t | 1:50 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 18 | 4 omgange | 1:09:15 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 10 | 21:53,73 | 21:53,73 | 41,38 km/t | 1:27 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 3 | 6 omgange | 1:14:45 | 34,91 km/t | 1:43 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 4 | 1 omgange | 18:33 | 36,40 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 3 | 3 omgange | 8:02:19 | 5,82 km/t | 10:18 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 44 | 4:05:29 | 4:05:29 | 3,81 km/t | 15:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 53 | 3 omgange | 1:30:03 | 24,79 km/t | 2:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 21 | 7 omgange | 1:07:30 | 26,13 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 15 | 8:02 | 8:02 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Tour De Midtjylland 2021 | 04-07-2021 | 130 KM | 8 | 3:38:07 | 3:37:57 | 35,79 km/t | 1:40 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 8 | 2 omgange | 1:16:44 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 35 | 4 omgange | 1:16:21,26 | 28,82 km/t | 2:04 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 16 | 12 omgange | 32:11,23 | 36,53 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 11 | 15:20,39 | 15:20,39 | 36,77 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 12 | 5 omgange | 1:04:31,61 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 18 | 5 omgange | 1:03:32,77 | 34,46 km/t | 1:44 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 8 | 6 omgange | 47:02 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 10 | 24 omgange | 33:05 | 43,52 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 26 | 4 omgange | 58:10 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 20 | 3 omgange | 50:04 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 9 | 3 omgange | 1:08:04 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 8 | 25:27 | 25:27 | 35,36 km/t | 1:41 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 5 | 12 omgange | 26:21 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 10 | 1:46 | 1:46 | 40,58 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 22 | 3 omgange | 1:22:53 | 33,88 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 18 | 0:00 | 3:20:43 | 4,66 km/t | 12:51 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 19 | 3 omgange | 1:01:39 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 20 | 7 omgange | 47:48 | 36,89 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 29 | 8:23 | 8:23 | 37,91 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 3 | 30 omgange | 42:12 | 852,95 km/t | 0:04 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 3 | 30 omgange | 42:12 | - | - |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 5 | 20 omgange | 28:57 | 41,44 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 5 | 1:12 | 1:12 | 49,73 km/t | 1:12 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 4 | 1 omgange | 4:00 | 15,00 km/t | 4:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 21 | 4 omgange | 57:49 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 30 | 3 omgange | 1:02:02 | 30,47 km/t | 1:58 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 6,1 KM | 19 | 7 omgange | 1:13:45 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 1 | 5 omgange | 49:00 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 1 | 17:08,97 | 17:08,97 | 34,99 km/t | 1:42 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 1 | 3 omgange | 40:18 | 33,04 km/t | 1:48 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 1 | 3 omgange | 44:53 | 30,87 km/t | 1:56 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 1 | 15 omgange | 20:45 | 43,37 km/t | 1:23 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11-08-2019 | 3 KM | 1 | 3:35 | 3:35 | 50,09 km/t | 1:11 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 10 | 3 omgange | 4:44 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 1 | 2 omgange | 40:58 | 32,21 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 2 | 2 omgange | 59:25 | 31,30 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 2 | 2 omgange | 59:25 | 31,30 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 2 omgange | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 2 omgange | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 2 | 4 omgange | 44:25 | 30,79 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 2 | 4 omgange | 44:25 | 30,79 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 2 | 8:48 | 8:48 | 36,07 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 2 | 8:48 | 8:48 | 36,07 km/t | 1:39 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 5,7 KM | 5 | 5 omgange | 51:47 | 33,02 km/t | 1:49 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 1 | 3 omgange | 46:54 | 32,62 km/t | 1:50 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 2 | 3 omgange | 46:36 | 34,75 km/t | 1:43 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 2 | 2 omgange | 50:23 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 2 | 2 omgange | 56:03 | 30,61 km/t | 1:57 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 1 | 3 omgange | 35:40 | 32,29 km/t | 1:51 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 1 | 4 omgange | 1:12:03 | 24,98 km/t | 2:24 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 1 | 6 omgange | 42:15 | 32,37 km/t | 1:51 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 1 | 1 omgange | 41:06 | 31,52 km/t | 1:54 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 1 | 2 omgange | 53:00 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 2 | 5 omgange | 51:34 | 31,99 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 10 | 3 omgange | 37:19 | 33,76 km/t | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 6 | 2 omgange | 47:59 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 2 | 1 omgange | 45:16 | 7,69 km/t | 7:48 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 1 | 4 omgange | 56:48 | 30,46 km/t | 1:58 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 19 | 3 omgange | 49:20 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 11 | 2 omgange | 41:07 | 30,63 km/t | 1:57 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 6 | 3 omgange | 45:03 | 31,96 km/t | 1:52 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 9 | 4 omgange | 44:47 | 32,68 km/t | 1:50 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 6 | 2 omgange | 41:36 | 31,72 km/t | 1:53 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 7 | 3 omgange | 40:37 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 8 | 4 omgange | 55:13 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 4 | 10 omgange | 32:29 | 29,54 km/t | 2:01 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 7 | 3 omgange | 42:42 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 7 | 8 omgange | 20:24 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 6 | 6 omgange | 47:30 | 31,83 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 6 | 6 omgange | 47:30 | 31,83 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 6 | 0:00 | 3:05:59 | 1,35 km/t | 44:16 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 11 | 2 omgange | 50:14 | 29,62 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 11 | 2 omgange | 50:14 | 29,62 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 7 | 2 omgange | 1:05:37 | 28,35 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 7 | 2 omgange | 1:05:37 | 28,35 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 7 | 8 omgange | 22:39 | 29,67 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 7 | 8 omgange | 22:39 | 29,67 km/t | 2:01 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 5,7 KM | 6 | 4 omgange | 54:55 | 24,91 km/t | 2:24 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 9,7 KM | 4 | 6:59:46 | 16:46 | 34,69 km/t | 1:43 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 4,14 KM | 13 | 6 omgange | 48:18 | 30,86 km/t | 1:56 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 14 | 4 omgange | 44:21 | 31,38 km/t | 1:54 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 7 | 51:47 | 18:47 | 33,54 km/t | 1:47 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 9 | 2 omgange | 55:53 | 30,48 km/t | 1:58 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 25 | 2 omgange | 44:48 | 32,67 km/t | 1:50 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 13 | 2 omgange | 55:35 | 31,09 km/t | 1:55 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 7 | 2 omgange | 52:59 | 31,93 km/t | 1:52 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 4 | 2 omgange | 1:03:57 | 30,77 km/t | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 6 | 5 omgange | 53:24 | 30,90 km/t | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 9 | 3 omgange | 45:11 | 27,89 km/t | 2:09 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 3 | 2 omgange | 54:18 | 28,95 km/t | 2:04 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 24,1 KM | 6 | 1 omgange | 45:22 | 31,87 km/t | 1:52 min/km |
RUNDT I TREHØJE 2016 | 30-04-2016 | 11 KM | 1 | 24:46 | 24:46 | 26,64 km/t | 2:15 min/km |
RUNDT I TREHØJE | 26-04-2014 | 11 KM | 9 | 34:59 | 34:44 | 19,00 km/t | 3:09 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@oddercykelklub.dk