Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE

Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE

Results

Frederik Lund
Team OK Kvickly Odder
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 3:47:07
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 151,8 km
Distance (omgang) 25,3 km
Gennemsnit omgang 37:51
40,10 km/t
Hurtigste omgang 34:41
43,77 km/t
Langsomste omgang 40:12
37,75 km/t
Deltager (#82)
Frederik Lund
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 21 år (24 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 34:41 43,77 km/t 34:41 38 12:34:41
Omgang 2 38:17 39,65 km/t 1:12:58 46 13:12:58
Omgang 3 40:12 37,75 km/t 1:53:11 30 13:53:11
Omgang 4 37:40 40,30 km/t 2:30:51 37 14:30:51
Omgang 5 38:16 39,67 km/t 3:09:07 32 15:09:07
Omgang 6 37:59 39,95 km/t 3:47:07 28 15:47:07
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Elite DM TT 2020, Slagelse CR44 KM2659:13,16
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM391:56:17
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM753:47:05
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM163:16:21
Herning JFM TT 202027 KM1334:24
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM791:08:12
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM502:54:42
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM461:10:22
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM461:10:22
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3914:39
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM123:05:39
Hobro løbet 201925,3 KM223:35:53
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM253:21:10
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM361:14:45
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM3236:00
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM4752:11
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM172:43:57
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM133:04:10
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM382:48:37
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM663:47:55
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM593:35:48
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM503:15:44
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM483:07:55
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM253:39:38
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM254:01:59
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM162:54:57
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM183:10:43
Herning City Gadeløbet 1,8 KM101:17:41
Skive Gadeløb (DCU) -271:11:15
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM233:44:03
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM13:41:19
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM373:44:12
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM3341:15
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM633:22:26
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM493:35:12
Frederikshøj6,3 KM51:31:56
CK Djurs 201819,7 KM73:45:31
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM163:18:18
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM263:42:05
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM183:29:23
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM83:25:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@oddercykelklub.dk