Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17P |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 2:03:01 |
Point | 20 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:28:00 |
Dato | 22. september 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 75,9 km |
Distance (omgang) | 25,3 km |
Gennemsnit omgang | 41:00 37,02 km/t |
Hurtigste omgang | 38:47 39,13 km/t |
Langsomste omgang | 43:02 35,27 km/t |
Deltager (#408)
Astrid Marie Bjørn Sørensen | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Kvinde, 14 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 38:47 | 39,13 km/t | 38:47 | 1 | 11:06:47 | |||
Omgang 2 | 41:11 | 36,85 km/t | 1:19:59 | 1 | 11:47:59 | |||
Omgang 3 | 43:02 | 35,27 km/t | 2:03:01 | 1 | 12:31:01 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Astrid Marie Bjørn
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Brugsen Askov løbet 2024 - Vejen BC - Bording Cup Dame & Herre Elite #1 | 29-03-2024 | 108,8 KM | 9 | 2:56:38 | 2:56:38 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 3 | 4 omgange | 2:31:56 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 1 | 8 omgange | 1:59:00 | 34,69 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 6 | 6 omgange | 2:46:13 | 26,86 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 8 | 29:19 | 29:19 | 21,69 km/t | 2:45 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | - | 28 | 4 omgange | 2:53:30 | 0,00 km/t | - min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 1 | 7 omgange | 2:19:49 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 8 | 4 omgange | 2:42:32 | 35,14 km/t | 1:42 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 6 | 6 omgange | 3:10:49 | 27,17 km/t | 2:12 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 2 | 5 omgange | 2:21:23,58 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 3 | 6 omgange | 2:02:02,85 | 31,12 km/t | 1:55 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 1 | 15 omgange | 40:01,57 | 36,72 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 2 | 24:18,04 | 24:18,04 | 35,80 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 1 | 8 omgange | 1:39:53,49 | 36,06 km/t | 1:39 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 5 | 19 omgange | 45:30 | 25,05 km/t | 2:23 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 5 | 4 omgange | 3:08:04,80 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 1 | 5 omgange | 1:57:46 | 34,54 km/t | 1:44 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 1 | 26:15 | 26:15 | 34,27 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 12 | 5 omgange | 2:13:37 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 9 | 0:00 | 5:30:11 | 2,83 km/t | 21:09 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:02:53 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 1 | 8 omgange | 57:10 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 9 | 16:45 | 16:45 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 6 | 8 omgange | 2:02:48 | 33,61 km/t | 1:47 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 3 | 3 omgange | 2:25:12 | 34,21 km/t | 1:45 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 1 | 3 omgange | 2:17:18 | 33,16 km/t | 1:48 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 1 | 5 omgange | 58:02 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 1 | 5 omgange | 1:07:41 | 34,12 km/t | 1:45 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 1 | 3 omgange | 1:00:27 | 36,02 km/t | 1:39 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 1 | 4 omgange | 1:00:01 | 33,99 km/t | 1:45 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 1 | 4 omgange | 1:03:28 | 34,02 km/t | 1:45 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 1 | 3 omgange | 1:07:52 | 32,35 km/t | 1:51 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 1 | 3 omgange | 1:15:46 | 33,97 km/t | 1:45 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 2 | 2 omgange | 1:10:24 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 2 | 6 omgange | 1:33:49 | 28,78 km/t | 2:05 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 1 | 2 omgange | 1:28:55 | 29,15 km/t | 2:03 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 1 | 2 omgange | 1:17:17 | 35,71 km/t | 1:40 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 2 | 4 omgange | 57:24 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 1 | 3 omgange | 58:40 | 32,21 km/t | 1:51 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 2 omgange | 1:34:12 | 29,93 km/t | 2:00 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 1 | 7 omgange | 1:10:52 | 36,14 km/t | 1:39 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 2 omgange | 1:25:51 | 32,85 km/t | 1:49 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 1 | 8 omgange | 58:27 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:07:27 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 11 | 3 omgange | 2:16:21 | 20,46 km/t | 2:55 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 2 | 4 omgange | 1:12:12 | 37,56 km/t | 1:35 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 4 | 52:20 | 23:20 | 35,90 km/t | 1:40 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 1 | 5 omgange | 55:35 | 45,87 km/t | 1:18 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 3 | 7 omgange | 1:12:13 | - | - |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 3 | 1:09:08 | 25:08 | 34,61 km/t | 1:44 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,5 KM | 4 | 3 omgange | 1:05:02 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:21:38 | 31,75 km/t | 1:53 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:34:20 | 31,29 km/t | 1:55 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 24,1 KM | 1 | 2 omgange | 1:30:19 | 32,02 km/t | 1:52 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: hfrederiksen86@icloud.com