Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:49:41 |
Nettotid | 2:49:41 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:00:00 |
Dato | 28. september 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 110,4 km |
Distance (omgang) | 27,6 km |
Gennemsnit omgang | 42:25 39,03 km/t |
Hurtigste omgang | 39:47 41,61 km/t |
Langsomste omgang | 45:10 36,66 km/t |
Deltager (#14)
Rasmus Madsen | |
Team Herning CK Junior | |
Danmark | |
Mand, 17 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 39:47 | 41,61 km/t | 39:47 | 15 | 13:39:47 | |||
Omgang 2 | 41:22 | 40,02 km/t | 1:21:10 | 15 | 14:21:10 | |||
Omgang 3 | 43:21 | 38,19 km/t | 2:04:31 | 14 | 15:04:31 | |||
Omgang 4 | 45:10 | 36,66 km/t | 2:49:42 | 16 | 15:49:42 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Rasmus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 17-10-2021 | 13,8 KM | 8 | 12 omgange | 3:55:09,96 | 42,25 km/t | 1:25 min/km |
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021 | 16-10-2021 | - | 18 | 41:05 | 41:05 | 0,00 km/t | - min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 25 | 9 omgange | 4:11:35,93 | 41,21 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 48 | 14 omgange | 2:42:59 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 25 | 8 omgange | 2:46:09 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 41 | 6 omgange | 3:49:16 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 27 | 7 omgange | 3:20:13 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 22 | 8 omgange | 2:47:33 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 7 | 10 omgange | 3:03:52 | 42,42 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 42 | 7:17:56 | 7:17:56 | 2,14 km/t | 28:04 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 67 | 10 omgange | 3:01:19 | 41,03 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 83 | 11 omgange | 1:04:44 | 42,81 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 53 | 13:50 | 13:50 | 45,95 km/t | 1:18 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 31 | 18:48,22 | 18:48,22 | 44,67 km/t | 1:20 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 47 | 1:11:31 | 1:11:31 | 2,01 km/t | 29:47 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 186 KM | 40 | 4:33:58 | 4:33:58 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 67,5 KM | 16 | 1:46:51 | 1:46:46 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 186 KM | 7 | 4:35:29 | 4:35:28 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 26 | 4:40,24 | 4:40,24 | 41,11 km/t | 1:27 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 47,8 KM | 53 | 1:09:47 | 1:09:47 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 28 | 10 omgange | 2:27:04,08 | 42,84 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 26 | 6 omgange | 3:17:20 | 41,96 km/t | 1:25 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 47 | 10 omgange | 2:54:00 | 41,38 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 47 | 6 omgange | 3:16:02 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 42 | 8 omgange | 3:11:44,17 | 44,06 km/t | 1:21 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 14 | 9 omgange | 2:27:36,59 | 45,36 km/t | 1:19 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 32 | 6 omgange | 3:41:11,05 | 44,60 km/t | 1:20 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | 5,2 KM | 42 | 24 omgange | 2:39:24,56 | 46,97 km/t | 1:16 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 19 | 5 omgange | 2:44:53 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 24 | 8 omgange | 1:36:13 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 46 | 4 omgange | 2:40:01 | 41,39 km/t | 1:26 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 31 | 5 omgange | 2:22:31 | 42,73 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 31 | 6 omgange | 2:07:53 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 7 | 13 omgange | 2:46:21 | 40,32 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:23:23 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:32:52 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 15 | 6 omgange | 2:42:51 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 15 | 36:22,60 | 36:22,60 | 43,54 km/t | 1:22 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 11 | 35:14,60 | 35:14,60 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 7 | 6 omgange | 2:28:04 | 36,47 km/t | 1:38 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 15 | 7 omgange | 2:34:54 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 1 | 6 omgange | 3:05:30 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 10 | 8 omgange | 2:41:58 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 10 | 7 omgange | 3:04:47 | 38,64 km/t | 1:33 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 4 | 5 omgange | 2:53:57 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 10 | 6 omgange | 3:07:05 | 37,91 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 7 | 6 omgange | 2:31:31 | 42,29 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 46 | 4 omgange | 2:12:17 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 8 | 5 omgange | 2:50:29 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 13 | 8 omgange | 1:45:12 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 9 | 3 omgange | 2:05:50 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 7 | 3 omgange | 1:56:38 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 14 | 3 omgange | 1:54:37 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 6 | 3 omgange | 1:52:55 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 6 | 4 omgange | 1:57:36 | 37,14 km/t | 1:36 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 10 | 20 omgange | 42:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 3 | 11 omgange | 1:10:08 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 12 | 0:00 | 5:58:00 | 0,70 km/t | 1:25:14 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 19 | 6 omgange | 2:03:25 | 36,17 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 13 | 5 omgange | 2:09:15 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 15 | 15 omgange | 35:16 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 7 | 6 omgange | 1:55:00 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 16 | 5:40:43 | 22:43 | 40,92 km/t | 1:27 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 14 | 6 omgange | 1:32:42 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 26 | 1:38:24 | 20:24 | 41,07 km/t | 1:27 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 6 | 3 omgange | 1:55:14 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 10 | 4 omgange | 1:55:08 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 12 | 5 omgange | 1:50:16 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 20 | 3 omgange | 2:00:27 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 4 | 4 omgange | 1:39:34 | 39,53 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 27 | 4 omgange | 1:50:55 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 17 | 3 omgange | 1:56:25 | 35,56 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 21 | 3 omgange | 1:46:46 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
CYKEL & FRITID, GADELØB 2015 | 19-06-2015 | 1 KM | 1 | 11 omgange | 32:14 | 20,47 km/t | 2:55 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jef-hansen@godmail.dk