Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg

Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg

Results

Thomas Bilde
Hammel Cykle Klub
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

15 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 15
Samlet tid 2:59:49
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 40 af 56
Mænd 40 af 56
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 129 km
Distance (omgang) 8,6 km
Gennemsnit omgang 11:59
43,04 km/t
Hurtigste omgang 11:26
45,12 km/t
Langsomste omgang 12:21
41,77 km/t
Deltager (#928)
Thomas Bilde
Hammel Cykle Klub
Danmark
Mand, 20 år (23 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 11:26 45,12 km/t 11:26 54 11:06:26
Omgang 2 11:40 44,19 km/t 23:06 53 11:18:06
Omgang 3 11:53 43,37 km/t 35:00 52 11:30:00
Omgang 4 11:53 43,40 km/t 46:53 52 11:41:53
Omgang 5 12:10 42,39 km/t 59:04 53 11:54:04
Omgang 6 12:15 42,11 km/t 1:11:19 43 12:06:19
Omgang 7 12:03 42,79 km/t 1:23:22 48 12:18:22
Omgang 8 12:00 42,97 km/t 1:35:23 40 12:30:23
Omgang 9 12:21 41,77 km/t 1:47:44 51 12:42:44
Omgang 10 12:04 42,73 km/t 1:59:49 49 12:54:49
Omgang 11 12:06 42,63 km/t 2:11:55 44 13:06:55
Omgang 12 12:07 42,54 km/t 2:24:03 51 13:19:03
Omgang 13 11:47 43,75 km/t 2:35:50 55 13:30:50
Omgang 14 12:12 42,29 km/t 2:48:02 44 13:43:02
Omgang 15 11:46 43,81 km/t 2:59:49 39 13:54:49
 
Omgangstider
Andre resultater for Thomas
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM643:39:40
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM673:01:19
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM1171:31:25
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM11529:56
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM353:17:31
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM262:27:38,26
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-4034:59
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM183:12:54
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM247:12:46
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM262:40:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM161:04:59
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM151:04:59
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2714:14
Hobro løbet 201925,3 KM393:36:35
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM413:47:09
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM243:20:02
Det Østjyske Bakkeløb 201963 KM21:35:44
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM132:37:51
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM4531:10
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM3228:35
Randers Bike Week #415,5 KM163:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM133:36:42
Randers Bike Week #312,4 KM383:08:29
Randers Bike Week #312,4 KM163:08:29
Randers Bike Week #215,4 KM313:31:09
Randers Bike Week #215,4 KM173:31:09
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1714:54
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM2814:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM503:12:51
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM333:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM393:46:06
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM132:43:57
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM32:59:52
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM43:16:28
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM73:28:54
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM22:49:39
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM172:48:20
Integoløbet Hedensted 11,23 KM52:17:37
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM92:50:16
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM43:16:42
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM112:30:09
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM73:40:32
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM142:39:57
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM92:49:07
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM122:24:36
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM83:25:53
Randers Bike Week #44,2 KM61:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM121:13:43
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM68:59:33
Randers Bike Week #312,4 KM222:38:56
Randers Bike Week #312,4 KM72:38:56
Randers Bike Week #215,5 KM173:54:28
Randers Bike Week #215,5 KM63:54:28
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM31:12:28
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM132:30:35
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM212:56:09
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM302:50:21
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM52:56:28
Frederikshøj6,3 KM41:32:04
CK Djurs 201819,7 KM112:47:06
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM252:38:32
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM143:00:35
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM182:47:02
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM203:02:38
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ntjohannsen@gmail.com