Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte

Results

Bertil Laumand Døssing
Varde Cykelklub
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U13
Omgange 5
Samlet tid 47:47
Placering
Samlet 9 af 11
Mænd 9 af 11
Point
Point 70
Detaljer
Teknikøvelse (straftid) 0:36
Distance i alt 15 km
Distance (omgang) 3 km
Gennemsnit omgang 9:25
19,11 km/t
Hurtigste omgang 9:06
19,75 km/t
Langsomste omgang 9:40
18,61 km/t
Deltager (#1610)
Bertil Laumand Døssing
Varde Cykelklub
Danmark
Mand, 10 år (13 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:06 0:06 8 08:59:56
Omgang 1 9:32 18,88 km/t 9:38 11 09:09:28
Omgang 2 9:33 18,83 km/t 19:11 10 09:19:02
Omgang 3 9:12 19,53 km/t 28:24 9 09:28:15
Omgang 4 9:40 18,61 km/t 38:05 9 09:37:55
Omgang 5 9:06 19,75 km/t 47:11 9 09:47:02
 
Omgangstider
Andre resultater for Bertil Laumand
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C25 KM2250:03
Shimano MTB Liga #1 - Odense C25,8 KM2249:13
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20224 KM1853:17
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2022 - #3 Blåbjerg Plantage6 KM232:25
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2022 - #2 Grusgraven6 KM247:56
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2022 - #1 Bordrup6,5 KM247:21
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 20215 KM2657:12
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C24,19 KM241:07:58
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C26 KM161:05:44
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24,8 KM3221:42
Holte MTB DM 2021-261:03:08
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C25,8 KM221:00:12
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb5,5 KM251:03:43
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM2258:48
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20202,5 KM1352:18
DM XCO - Vejle 20202000 Meter1335:09
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20194,5 KM727:52
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #8 Blåbjerg6 KM51:02:13
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #3 Arnbjerg, Varde3 KM133:35
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #7 Esbjerg (Mentor It MTB Park6 KM747:03
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #6 Nymindegab6 KM650:07
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4,2 KM546:21
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #2 Militærskoven, Varde3 KM132:34
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #5 Bramming MTB Track6 KM647:37
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #3 Militærskoven, Varde6 KM549:02
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM249:47
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #1 Blåbjerg Plantage6,8 KM551:51
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #39,5 KM1235:55
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #26,3 KM953:37
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #16,5 KM101:02:06
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20184,5 KM129:29
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup2,6 KM743:58
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg3 KM641:44
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #3 Arnbjerg, Varde3 KM325:05
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-239:01
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #2 Militærskoven, Varde3 KM738:33
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde4,17 KM134:42
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg3,5 KM339:16
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #1 Grusgraven, Varde3 KM233:25
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors3 KM330:36
DCU MTB XCO Racing Kolding1,4 KM123:57
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #37,3 KM130:49
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #25,45 KM126:42
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #16,15 KM132:03
DCU MTB XCO 7130+-426:16
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #5 Vejle C13 KM738:48
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C11 KM1120:23
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde3 KM233:17
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #2 Holte3 KM143:12
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #1 DMK3 KM224:00
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-232:16
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-232:36
DCU DM XCO, Silkeborg 2016-120:23

Sponsor