Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg

Results

Nikolaj Solsbæk
Aarhus MTB
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

2 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U11
Omgange 2
Samlet tid 25:07
Placering
Samlet 2 af 12
Mænd 2 af 12
Point
Point 170
Detaljer
Teknikøvelse (straftid) 0
Gennemsnit omgang 12:31
Hurtigste omgang 10:51
Langsomste omgang 14:11
Deltager (#1701)
Nikolaj Solsbæk
Nikolaj Solsbæk
Aarhus MTB
Danmark
Mand, 10 år (12 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:04 0:04 3 12:02:04
Omgang 1 10:51 10:55 3 12:12:55
Omgang 2 14:11 25:07 2 12:27:07
 
Omgangstider
Andre resultater for Nikolaj
ArrangementDistancePlaceringNettotid
KidsLiga 20222,5 KM746:15
KidsLiga 2022-445:46
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup7,6 KM1057:10
Hobro løbet 202214,4 KM121:24:08
Kolding BC Løbet 202211 KM81:02:18
Shimano MTB Liga #1 - Odense C25,8 KM1546:38
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20224 KM1150:08
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM151:24:14
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2022)4,5 KM31:12:14
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 20213,8 KM1043:49
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C22,65 KM530:38
Hobro løbet 202114,4 KM252:18
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202113,56 KM450:36
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM223:19,57
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C24 KM550:27
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb8,97 KM650:06
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC8,97 KM514:47,16
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM7,25 KM257:29
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24 KM543:33
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM32:41:09
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM546:01
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM448:03
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM38:40
Holte MTB DM 2021-643:14
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM342:08
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C24,2 KM546:11
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb4,5 KM745:38
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM443:45
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP12,2 KM243:27
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM354:51
6 timer i Rold10 KM161:30:15
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM839:32
Youth Tour RCR & TCR9,17 KM253:54,09
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM227:16,67
Youth Tour RCR & TCR9,4 KM416:48,89
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM543:19,36
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM123:57
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20202,5 KM1039:36
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20202,5 KM749:51
DM XCO - Vejle 20202000 Meter833:29
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM753:58
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter825:25
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter913:59
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter81:12
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-90:09
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM101:02:57
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM92:48:07
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM847:49
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM747:57
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM109:24
Tour de Tønder 202010 KM729:34
Tour de Tønder 202010 KM79:09
Tour de Tønder 20201 KM71:30
Tour de Tønder 20201 KM77:00
Shimano Ligaen 2019 p/b SIXT #4 Copenhagen-425:16
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb5,3 KM232:34
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM521:45,65
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM328:18
Race Days Kolding p/b SRAM #2-426:08
MTB Randers Street Challenge 4.0 - 20195 KM21:02:24
12 Timer i Jylland 201910,5 KM82:21:50
12 Timer i Jylland 2019428 Meter1411:39
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4,2 KM129:42
Race Days Vejle p/b SRAM #14800 Meter135:58
DM XCM 2019 - Aarhus MTB25 KM21:27:21
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte3 KM226:55
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 2019-127:52
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2018/19)6 KM750:49
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM443:42
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup2,6 KM441:51
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg3 KM237:37
MTB Randers Street Challenge 3.0 - 20185 KM21:05:07
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-339:57
Albike Cuppen 2018 - #5 Aarhus MTB-236:28
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde4,17 KM536:40
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg3,5 KM439:26
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors3 KM531:30
DCU MTB XCO Racing Kolding1,4 KM428:24
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 6-648:27
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 3-949:57
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 24,5 KM943:01
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C11 KM845:09
Marselisborg MTB Marathon 201710 KM332:10
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-223:20
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-121:40

Sponsor