Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4

Resultater

Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 3:13:24
Nettotid 3:13:24
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 32 af 65
Mænd 5 af 65
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 142,8 km
Distance (omgang) 23,8 km
Gennemsnit omgang 32:14
44,28 km/t
Hurtigste omgang 31:25
45,43 km/t
Langsomste omgang 33:06
43,13 km/t
Deltager (#175)
Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 23 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 31:25 45,45 km/t 31:25 67 12:46:25
Omgang 2 32:27 44,01 km/t 1:03:52 56 13:18:52
Omgang 3 31:49 44,88 km/t 1:35:41 53 13:50:41
Omgang 4 32:59 43,29 km/t 2:08:40 50 14:23:40
Omgang 5 33:07 43,12 km/t 2:41:47 61 14:56:47
Omgang 6 31:41 45,07 km/t 3:13:28 32 15:28:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
ArrangementDistanceNettotid
CK Aarhus18,2 KM3:16:58
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter1:15:01
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:31
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:36
Randers Bike Week #312,4 KM3:05:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:05:02
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:48
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:48
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:31
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:33
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:30
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:03
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:38:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:15:59
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:00
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:31:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:44:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:34
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:52:57
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:14:52
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:48:58
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:23:49
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:17
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM7:07:32
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:58:11
Randers Bike Week #44,2 KM1:09:41
Randers Bike Week #44,2 KM1:09:41
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #215,5 KM3:01:37
Randers Bike Week #215,5 KM3:01:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:31
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:16:24
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:38
Frederikshøj6,3 KM1:08:52
CK Djurs 201819,7 KM1:57:37
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM1:55:13
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:54:22
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup82 KM2:07:41
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:53:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:38:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ethal@home.dk