Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4

Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4

Resultater

Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 3:13:24
Nettotid 3:13:24
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 11 af 65
Mænd 5 af 65
U23 mænd 2 af 37
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 142,8 km
Distance (omgang) 23,8 km
Gennemsnit omgang 32:14
44,30 km/t
Hurtigste omgang 31:19
45,58 km/t
Langsomste omgang 33:05
43,16 km/t
Deltager (#56)
Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
U23 mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 31:19 45,60 km/t 31:19 15 12:46:19
Omgang 2 32:31 43,92 km/t 1:03:50 25 13:18:50
Omgang 3 31:52 44,81 km/t 1:35:42 58 13:50:42
Omgang 4 32:56 43,36 km/t 2:08:38 18 14:23:38
Omgang 5 33:05 43,16 km/t 2:41:43 27 14:56:43
Omgang 6 31:42 45,05 km/t 3:13:25 11 15:28:25
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Østergaard
ArrangementDistanceNettotid
TV2 på Tour Varde 201578 KM1:55:29
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:51:39
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM4:01:58
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:25:11
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:27:56
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:59:20
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:16:49
CK Djurs 201819,7 KM3:48:04
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:30:47
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:20
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:34:40
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM38:59
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:44:02
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM30:32
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:35
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:19
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:19
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:33:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM9:02:54
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM31:56
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:58:59
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:08
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:31:43
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:13
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:13:47
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:04
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:27
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:36
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:29:54
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:10:35
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:10
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:37:56
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:29:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:08:40
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM48:07
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:25
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:03:20
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:13
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #312,4 KM3:00:28
Randers Bike Week #312,4 KM3:00:28
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:33:41
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:10
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ethal@home.dk