Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:05:54 |
Nettotid | 1:05:54 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 9. juni 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 36,6 km |
Distance (omgang) | 12,2 km |
Gennemsnit omgang | 22:00 33,27 km/t |
Hurtigste omgang | 20:51 35,10 km/t |
Langsomste omgang | 23:25 31,25 km/t |
Deltager (#43)
Benjamin Holtebo | |
Aalborg Cykle-Ring | |
Danmark | |
Mand, 14 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 20:51 | 35,10 km/t | 20:51 | 28 | 09:20:51 | |||
Omgang 2 | 21:43 | 33,69 km/t | 42:34 | 31 | 09:42:34 | |||
Omgang 3 | 23:25 | 31,25 km/t | 1:06:00 | 30 | 10:06:00 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Benjamin
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
U23 DM og Master DM TT 2023 - Holstebro CC | 02-09-2023 | 32,2 KM | 30 | 40:50 | 40:50 | 47,30 km/t | 1:16 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 5 | 6 omgange | 2:17:36 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 61 | 11 omgange | 2:16:44 | 41,51 km/t | 1:26 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 9 | 10 omgange | 2:03:54 | 38,74 km/t | 1:32 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 19 | 2 omgange | 36:09 | 37,38 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 74 | 9 omgange | 3:29:13 | 32,00 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 68 | 10 omgange | 1:04:26 | 39,10 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 36 | 14:30 | 14:30 | 43,85 km/t | 1:22 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 67 | 8 omgange | 3:52:03 | 33,51 km/t | 1:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 76 | 5 omgange | 2:21:41 | 33,24 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 47 | 17:39,75 | 17:39,75 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 65 | 16 omgange | 41:10 | 39,64 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 16 | 4 omgange | 1:52:19 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 6 | 6 omgange | 2:08:51 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 8 | 37:34 | 38:20 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 28 | 6 omgange | 3:11:36,41 | 36,07 km/t | 1:39 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 28 | 11 omgange | 2:18:58 | 40,84 km/t | 1:28 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 24 | 5 omgange | 2:30:28 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 11 | 36:20,16 | 36:20,16 | 22,62 km/t | 2:39 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 28 | 6 omgange | 2:14:28 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 18 | 8 omgange | 2:41:16 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 55 | 9 omgange | 2:41:36 | 41,43 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 51 | 10 omgange | 58:15 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 39 | 14:24 | 14:24 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 49 | 3:01:28 | 3:01:28 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 38 | 41:11 | 41:11 | 42,82 km/t | 1:24 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 31 | 10 omgange | 3:03:26 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 18 | 8 omgange | 1:48:54 | 33,50 km/t | 1:47 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 25 | 3 omgange | 2:05:55 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 19 | 23:49 | 23:49 | 37,77 km/t | 1:35 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 25 | 4 omgange | 1:29:52 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 70 | 5 omgange | 1:41:24 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 41 | 10 omgange | 1:03:35 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 54 | 16:26 | 16:26 | 38,67 km/t | 1:33 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 29 | 3 omgange | 2:20:58 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 11 | 2 omgange | 1:29:28 | 33,93 km/t | 1:46 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 18 | 5 omgange | 1:10:56 | 32,57 km/t | 1:50 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 22 | 4 omgange | 59:52 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 18 | 3 omgange | 1:15:26 | 34,12 km/t | 1:45 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 11 | 2 omgange | 1:09:33 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 20 | 6 omgange | 1:33:51 | 28,76 km/t | 2:05 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 12 | 2 omgange | 1:17:39 | 33,38 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 24 | 5 omgange | 55:35 | 37,78 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 12 | 3 omgange | 1:03:49 | 36,95 km/t | 1:37 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 22 | 4 omgange | 59:26 | 34,72 km/t | 1:43 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 38 | 3 omgange | 57:19 | 32,97 km/t | 1:49 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 11 | 7 omgange | 1:09:52 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 19 | 2 omgange | 1:25:53 | 32,83 km/t | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 13 | 3 omgange | 1:01:26 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 19 | 6 omgange | 1:18:55 | 32,89 km/t | 1:49 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 20 | 5 omgange | 1:12:33 | 31,83 km/t | 1:53 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 34 | 3 omgange | 1:23:18 | 30,68 km/t | 1:57 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 21 | 4 omgange | 1:05:25 | 33,02 km/t | 1:49 min/km |
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2017 | 24-09-2017 | 49 KM | 38 | 1:38:23 | 1:38:17 | 29,91 km/t | 2:00 min/km |
RUNDT OM ROLD 2017 | 20-08-2017 | 55 KM | 22 | 1:38:17 | 1:38:15 | 33,59 km/t | 1:47 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: ethal@home.dk