Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER

Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER

Resultater

Stefan Ryom
Odder Cykel Klub
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 8
Samlet tid 2:25:25
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 6 af 17
Mænd 6 af 17
Point
Point 6
Detaljer
Distance i alt 96,8 km
Distance (omgang) 12,1 km
Gennemsnit omgang 18:10
39,94 km/t
Hurtigste omgang 17:38
41,15 km/t
Langsomste omgang 18:33
39,11 km/t
Deltager (#31)
Stefan Ryom
Odder Cykel Klub
Danmark
Mand, 26 år (27 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 17:38 41,17 km/t 17:38 8 12:17:38
Omgang 2 18:12 39,89 km/t 35:50 10 12:35:50
Omgang 3 18:19 39,64 km/t 54:09 13 12:54:09
Omgang 4 18:19 39,64 km/t 1:12:28 12 13:12:28
Omgang 5 18:13 39,85 km/t 1:30:41 7 13:30:41
Omgang 6 18:33 39,14 km/t 1:49:14 13 13:49:14
Omgang 7 17:57 40,45 km/t 2:07:11 12 14:07:11
Omgang 8 18:14 39,82 km/t 2:25:25 6 14:25:25
 
Omgangstider
Andre resultater for Stefan
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:25:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:38
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:07:30
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:52
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:50:39
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:56:13
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM43:54
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:35
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM33:21
Randers Bike Week #215,5 KM3:52:18
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:25:53
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:24:36
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:49:07
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:36:47
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:30:09
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:56:26
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:07
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:23
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:33:52
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:28
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:55
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:17:46
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:59:52
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:59:35
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:52:57
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:44
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:07
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:07
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:45:17
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM35:28,12
Hobro løbet 201925,3 KM2:25:21
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:07:04
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:30
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:05:53
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:05:53
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:34
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM3:03:08
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: mcc.kontakt@gmail.com