Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER

Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER

Resultater

Emil Tønnesen
Cykling Odense
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 8
Samlet tid 2:25:21
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 17
Mænd 2 af 17
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 96,8 km
Distance (omgang) 12,1 km
Gennemsnit omgang 18:10
39,96 km/t
Hurtigste omgang 17:39
41,11 km/t
Langsomste omgang 18:33
39,14 km/t
Deltager (#15)
Emil Tønnesen
Cykling Odense
Danmark
Mand, 25 år (26 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 17:39 41,13 km/t 17:39 13 12:17:39
Omgang 2 18:11 39,93 km/t 35:50 11 12:35:50
Omgang 3 18:19 39,64 km/t 54:09 11 12:54:09
Omgang 4 18:19 39,64 km/t 1:12:28 13 13:12:28
Omgang 5 18:14 39,82 km/t 1:30:42 14 13:30:42
Omgang 6 18:33 39,14 km/t 1:49:15 15 13:49:15
Omgang 7 17:55 40,52 km/t 2:07:10 8 14:07:10
Omgang 8 18:11 39,93 km/t 2:25:21 2 14:25:21
 
Omgangstider
Andre resultater for Emil
ArrangementDistanceNettotid
HCA Marathon 201621,1 KM1:28:43
I FORM Hjerteløb 2016 - Odense10 KM40:01
CK Djurs 201819,7 KM2:26:17
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:56
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:16:10
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:31:23
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM2:51:53
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:39:41
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM34:49
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:17
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:24:23
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:18:07
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM2:28:50
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM1:51:54
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:54:31
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:33:38
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:59:18
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:09:55
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:23
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:22
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:24
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:57:06
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:49
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:45:59
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:32:44
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:22
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:22
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:07
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:07
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:48:15
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM36:42,52
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM37:22,04
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:36:57
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:07:04
Hobro løbet 201925,3 KM2:25:22
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:29:40
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:37:29
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: mcc.kontakt@gmail.com