Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER

Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER

Resultater

Sune Guldbrand Hansen
Vejle Cykel Klub
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 8
Samlet tid 2:25:25
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 9 af 17
Mænd 9 af 17
Point
Point 3
Detaljer
Distance i alt 96,8 km
Distance (omgang) 12,1 km
Gennemsnit omgang 18:10
39,94 km/t
Hurtigste omgang 17:38
41,15 km/t
Langsomste omgang 18:32
39,15 km/t
Deltager (#35)
Sune Guldbrand Hansen
Vejle Cykel Klub
Danmark
Mand, 34 år (35 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 17:38 41,17 km/t 17:38 6 12:17:38
Omgang 2 18:12 39,89 km/t 35:50 13 12:35:50
Omgang 3 18:18 39,67 km/t 54:08 5 12:54:08
Omgang 4 18:19 39,64 km/t 1:12:27 5 13:12:27
Omgang 5 18:14 39,82 km/t 1:30:41 5 13:30:41
Omgang 6 18:32 39,17 km/t 1:49:13 8 13:49:13
Omgang 7 17:57 40,45 km/t 2:07:10 4 14:07:10
Omgang 8 18:15 39,78 km/t 2:25:25 9 14:25:25
 
Omgangstider
Andre resultater for Sune Guldbrand
ArrangementDistanceNettotid
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:38:43
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM2:58:54
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:42
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:05:04
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:20
CK Djurs 201819,7 KM2:47:54
Frederikshøj6,3 KM1:32:06
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:47:41
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:03
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:21:34
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -56:24
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:24:51
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:18
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:51:19
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:30:31
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:35:57
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:53:50
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:19:57
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:56:26
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:08:42
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:31
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:25
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:06
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:29:05
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:55
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:50
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:44:00
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:32:44
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter20:26
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:51
CK Aarhus18,2 KM3:27:35
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:47:58
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM34:49,45
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:38:32
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM36:46,61
Hobro løbet 201925,3 KM2:25:24
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:37:34
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: mcc.kontakt@gmail.com