Spar Nords Gadeløb Skive 2019

Resultater

Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

36 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Elite (A,B,U19)
Omgange 36
Samlet tid 1:14:36
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 29 af 54
Mænd 29 af 54
A mænd 29 af 40
Detaljer
Distance i alt 36 km
Distance (omgang) 1 km
Gennemsnit omgang 2:04
28,95 km/t
Hurtigste omgang 1:55
31,27 km/t
Langsomste omgang 3:19
18,08 km/t
Deltager (#175)
Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 23 år
A mænd

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 9. august 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 3:19 18,09 km/t 3:19 53 19:03:19
Omgang 2 2:05 28,80 km/t 5:24 48 19:05:24
Omgang 3 2:03 29,27 km/t 7:27 49 19:07:27
Omgang 4 2:06 28,57 km/t 9:33 47 19:09:33
Omgang 5 1:59 30,25 km/t 11:32 41 19:11:32
Omgang 6 1:58 30,51 km/t 13:30 40 19:13:30
Omgang 7 1:59 30,25 km/t 15:29 39 19:15:29
Omgang 8 2:01 29,75 km/t 17:30 37 19:17:30
Omgang 9 1:59 30,25 km/t 19:29 37 19:19:29
Omgang 10 1:56 31,03 km/t 21:25 37 19:21:25
Omgang 11 2:11 27,48 km/t 23:36 32 19:23:36
Omgang 12 2:10 27,69 km/t 25:46 37 19:25:46
Omgang 13 2:05 28,80 km/t 27:51 40 19:27:51
Omgang 14 1:59 30,25 km/t 29:50 41 19:29:50
Omgang 15 2:03 29,27 km/t 31:53 40 19:31:53
Omgang 16 2:10 27,69 km/t 34:03 37 19:34:03
Omgang 17 2:07 28,35 km/t 36:10 41 19:36:10
Omgang 18 2:00 30,00 km/t 38:10 37 19:38:10
Omgang 19 1:58 30,51 km/t 40:08 38 19:40:08
Omgang 20 1:56 31,03 km/t 42:04 38 19:42:04
Omgang 21 2:02 29,51 km/t 44:06 38 19:44:06
Omgang 22 2:04 29,03 km/t 46:10 27 19:46:10
Omgang 23 2:05 28,80 km/t 48:15 34 19:48:15
Omgang 24 1:59 30,25 km/t 50:14 30 19:50:14
Omgang 25 2:00 30,00 km/t 52:14 27 19:52:14
Omgang 26 2:02 29,51 km/t 54:16 27 19:54:16
Omgang 27 2:03 29,27 km/t 56:19 36 19:56:19
Omgang 28 1:56 31,03 km/t 58:15 36 19:58:15
Omgang 29 2:04 29,03 km/t 1:00:19 34 20:00:19
Omgang 30 1:58 30,51 km/t 1:02:17 26 20:02:17
Omgang 31 1:59 30,25 km/t 1:04:16 21 20:04:16
Omgang 32 2:04 29,03 km/t 1:06:20 31 20:06:20
Omgang 33 2:02 29,51 km/t 1:08:22 36 20:08:22
Omgang 34 2:13 27,07 km/t 1:10:35 37 20:10:35
Omgang 35 2:06 28,57 km/t 1:12:41 37 20:12:41
Omgang 36 1:55 31,30 km/t 1:14:36 29 20:14:36
 
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
ArrangementDistanceNettotid
Marselis Cykelløbet 201780 KM2:10:57
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:38:11
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:53:53
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup82 KM2:07:41
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:54:22
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM1:55:13
CK Djurs 201819,7 KM1:57:37
Frederikshøj6,3 KM1:08:52
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:38
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:16:24
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:31
Randers Bike Week #215,5 KM3:01:37
Randers Bike Week #215,5 KM3:01:37
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #44,2 KM1:09:41
Randers Bike Week #44,2 KM1:09:41
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:58:11
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM7:07:32
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:17
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:23:49
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:48:58
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:14:52
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:52:57
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:44:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:31:53
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:15:59
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:38:00
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:03
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:30
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:33
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:31
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:48
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:48
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #312,4 KM3:05:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:05:02
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:31
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter1:15:01
CK Aarhus18,2 KM3:16:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk