Spar Nords Gadeløb Skive 2019

Spar Nords Gadeløb Skive 2019

Results

Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

36 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Elite (A,B,U19)
Omgange 36
Samlet tid 1:14:35
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 26 af 54
Mænd 26 af 54
A mænd 26 af 40
Detaljer
Distance i alt 36 km
Distance (omgang) 1 km
Gennemsnit omgang 2:04
28,96 km/t
Hurtigste omgang 1:55
31,26 km/t
Langsomste omgang 3:16
18,30 km/t
Deltager (#208)
Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 19 år (22 i dag)
A mænd

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 9. august 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 3:16 18,30 km/t 3:16 35 19:03:16
Omgang 2 2:07 28,32 km/t 5:23 44 19:05:23
Omgang 3 2:02 29,43 km/t 7:26 41 19:07:26
Omgang 4 2:06 28,54 km/t 9:32 42 19:09:32
Omgang 5 1:59 30,05 km/t 11:32 39 19:11:32
Omgang 6 1:58 30,40 km/t 13:30 39 19:13:30
Omgang 7 1:58 30,34 km/t 15:29 38 19:15:29
Omgang 8 2:01 29,67 km/t 17:30 39 19:17:30
Omgang 9 1:59 30,03 km/t 19:30 40 19:19:30
Omgang 10 1:55 31,08 km/t 21:26 39 19:21:26
Omgang 11 2:11 27,47 km/t 23:37 37 19:23:37
Omgang 12 2:09 27,71 km/t 25:47 40 19:25:47
Omgang 13 2:03 29,03 km/t 27:51 38 19:27:51
Omgang 14 1:58 30,31 km/t 29:49 38 19:29:49
Omgang 15 2:03 29,15 km/t 31:53 38 19:31:53
Omgang 16 2:10 27,65 km/t 34:03 39 19:34:03
Omgang 17 2:05 28,63 km/t 36:09 38 19:36:09
Omgang 18 2:02 29,43 km/t 38:11 40 19:38:11
Omgang 19 1:56 30,90 km/t 40:08 37 19:40:08
Omgang 20 1:55 31,26 km/t 42:03 36 19:42:03
Omgang 21 2:02 29,51 km/t 44:05 34 19:44:05
Omgang 22 2:08 28,00 km/t 46:13 38 19:46:13
Omgang 23 2:02 29,36 km/t 48:16 38 19:48:16
Omgang 24 2:00 29,97 km/t 50:16 37 19:50:16
Omgang 25 2:01 29,73 km/t 52:17 37 19:52:17
Omgang 26 2:02 29,49 km/t 54:19 37 19:54:19
Omgang 27 1:59 30,04 km/t 56:19 38 19:56:19
Omgang 28 1:56 30,85 km/t 58:16 38 19:58:16
Omgang 29 2:03 29,11 km/t 1:00:20 38 20:00:20
Omgang 30 2:01 29,71 km/t 1:02:21 37 20:02:21
Omgang 31 2:01 29,71 km/t 1:04:22 38 20:04:22
Omgang 32 1:59 30,03 km/t 1:06:22 38 20:06:22
Omgang 33 2:00 29,95 km/t 1:08:22 37 20:08:22
Omgang 34 2:08 28,02 km/t 1:10:30 22 20:10:30
Omgang 35 2:08 27,97 km/t 1:12:39 33 20:12:39
Omgang 36 1:55 31,14 km/t 1:14:35 26 20:14:35
 
Omgangstider
Andre resultater for Søren
ArrangementDistancePlaceringNettotid
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM791:58:50
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM122:40:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM371:05:03
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM381:05:03
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM4114:40
Hobro løbet 201925,3 KM273:35:54
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM273:47:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM203:43:57
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM191:17:16
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM63:10:54
CK Aarhus18,2 KM23:14:50
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter2130:38
Randers Bike Week #415,5 KM113:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM143:36:42
Randers Bike Week #312,4 KM143:07:04
Randers Bike Week #312,4 KM273:07:02
Randers Bike Week #215,4 KM233:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM143:30:04
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1413:58
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1413:58
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM4953:15
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM433:11:04
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM193:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM283:46:01
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM214:00:30
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM82:56:55
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM72:50:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM122:32:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM372:52:40
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM13:05:51
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM12:50:23
Integoløbet Hedensted 11,23 KM142:20:05
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM32:50:12
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM72:28:39
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM92:22:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM62:13:54
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1535:29
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM112:55:20
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM82:47:51
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM2938:52
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM1033:18
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM343:18:20
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM252:48:46
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM382:46:22
CK Djurs 201819,7 KM173:04:05
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM242:54:06
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM162:39:48
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk