CK Aarhus

Resultater

Thomas Gjødsbøl
Give Cykelklub
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 7
Samlet tid 3:30:14
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 12
Mænd 10 af 12
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 127,4 km
Distance (omgang) 18,2 km
Gennemsnit omgang 29:58
36,43 km/t
Hurtigste omgang 26:53
40,62 km/t
Langsomste omgang 32:39
33,44 km/t
Deltager (#19)
Thomas Gjødsbøl
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 26 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering
Omgang 0 0:25 0:25 11 11:58:25
Omgang 1 26:53 40,62 km/t 27:18 6 12:25:18
Omgang 2 27:52 39,19 km/t 55:10 6 12:53:10
Omgang 3 28:07 38,84 km/t 1:23:17 3 13:21:17
Omgang 4 32:35 33,51 km/t 1:55:52 8 13:53:52
Omgang 5 30:50 35,42 km/t 2:26:42 10 14:24:42
Omgang 6 30:53 35,36 km/t 2:57:35 10 14:55:35
Omgang 7 32:39 33,45 km/t 3:30:14 10 15:28:14
 
Omgangstider
Andre resultater for Thomas
ArrangementDistanceNettotid
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:09:02
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:51:30
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:50
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:42
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:52
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:52
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:59:12
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:30:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:53:04
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:10:46
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:49
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:17:05
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:40:58
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:50
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:07
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM32:31
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:29:23
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM42:02
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:06
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:12:10
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:02:17
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:44:42
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:24:44
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:06:32
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:38
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: nis_johan@hotmail.com