CK Aarhus

CK Aarhus

Resultater

Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 7
Samlet tid 3:14:50
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 11
Mænd 2 af 11
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 127,4 km
Distance (omgang) 18,2 km
Gennemsnit omgang 27:46
39,31 km/t
Hurtigste omgang 26:21
41,43 km/t
Langsomste omgang 29:15
37,32 km/t
Deltager (#208)
Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 19 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:21 0:21 5 11:58:21
Omgang 1 26:22 41,42 km/t 26:43 2 12:24:43
Omgang 2 26:53 40,62 km/t 53:36 2 12:51:36
Omgang 3 27:21 39,93 km/t 1:20:57 4 13:18:57
Omgang 4 27:44 39,38 km/t 1:48:41 1 13:46:41
Omgang 5 27:48 39,28 km/t 2:16:29 3 14:14:29
Omgang 6 29:05 37,55 km/t 2:45:34 2 14:43:34
Omgang 7 29:16 37,31 km/t 3:14:50 2 15:12:50
 
Omgangstider
Andre resultater for Søren
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:39:48
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:54:06
CK Djurs 201819,7 KM3:04:05
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:46:22
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:48:46
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:18:20
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM33:18
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM2:47:51
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM38:52
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:55:20
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:29
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:13:54
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:22:07
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:28:39
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:50:12
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:23
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:05:51
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:52:40
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:32:45
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:24
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:55
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM4:00:30
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:11:04
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:15
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:58
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:58
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:04
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:04
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:35
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter30:38
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:10:54
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:16
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:43:57
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:07
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:54
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:40
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:05:03
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:05:03
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:39
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: nis_johan@hotmail.com