CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2

Resultater

Frederik Dupont Hougaard
TEAM EURO-VENT
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 4
Samlet tid 56:26
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 4 af 24
Mænd 4 af 24
Point
Point 10
Detaljer
Distance i alt 34 km
Distance (omgang) 8,5 km
Gennemsnit omgang 13:59
36,43 km/t
Hurtigste omgang 13:21
38,18 km/t
Langsomste omgang 14:44
34,61 km/t
Deltager (#33)
Frederik Dupont Hougaard
TEAM EURO-VENT
Danmark
Mand, 13 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:27 0:27 8 08:30:27
Omgang 1 13:21 38,20 km/t 13:48 3 08:43:48
Omgang 2 13:50 36,87 km/t 27:38 5 08:57:38
Omgang 3 14:04 36,26 km/t 41:42 6 09:11:42
Omgang 4 14:44 34,62 km/t 56:26 4 09:26:26
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik Dupont
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM45:04
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM53:44
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:07:42
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM38:06
CK Djurs 201814,1 KM53:02
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:02:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:38
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM58:07
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM42:37
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM52:32
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM47:48
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9,7 KM16:39
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM54:53
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM21:59
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM21:59
Randers Bike Week #215,5 KM1:05:37
Randers Bike Week #215,5 KM1:05:37
Randers Bike Week #312,4 KM50:08
Randers Bike Week #312,4 KM50:08
Randers Bike Week #44,2 KM47:28
Randers Bike Week #44,2 KM47:28
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM42:39
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:04:56
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM55:09
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM40:37
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM41:36
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM44:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM45:00
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM39:08
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM49:20
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:19:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:13:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:03:49
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:04:16
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:17:31
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM57:56
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:48
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:05:44
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:13:29
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:00:26
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:27
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:27
Randers Bike Week #25,7 KM1:14:31
Randers Bike Week #25,7 KM1:14:31
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
CK Aarhus7,7 KM1:07:51
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM24:26,73
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM59:32
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:23:29
Hobro løbet 20196,1 KM1:03:24
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM51:49
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM57:49
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: qqqper@gmail.com