CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2

CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2

Resultater

Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 9
Samlet tid 4:10:25
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 9 af 76
Mænd 9 af 76
Point
Point 3
Detaljer
Gennemsnit omgang 27:44
0,00 km/t
Hurtigste omgang 10:11
0,01 km/t
Langsomste omgang 38:22
0,00 km/t
Deltager (#82)
Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:41 0:41 75 12:45:41
Omgang 1 35:22 36:03 35 13:21:03
Omgang 2 34:41 1:10:44 1 13:55:44
Omgang 3 36:05 1:46:49 7 14:31:49
Omgang 4 38:23 2:25:12 32 15:10:12
Omgang 5 35:03 3:00:15 6 15:45:15
Omgang 6 36:58 3:37:13 27 16:22:13
Omgang 7 11:32 3:48:45 33 16:33:45
Omgang 8 11:28 4:00:13 45 16:45:13
Omgang 9 10:12 4:10:25 9 16:55:25
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Østergaard
ArrangementDistanceNettotid
TV2 på Tour Varde 201578 KM1:55:29
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:51:39
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM4:01:58
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:25:11
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:27:56
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:59:20
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:16:49
CK Djurs 201819,7 KM3:48:04
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:30:47
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:20
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:34:40
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM38:59
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:44:02
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM30:32
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:35
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:19
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:19
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:33:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM9:02:54
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM31:56
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:58:59
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:08
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:31:43
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:13
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:13:47
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:04
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:27
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:36
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:29:54
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:10:35
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:10
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:37:56
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:29:54
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:08:40
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM48:07
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:03:20
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:13
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #312,4 KM3:00:28
Randers Bike Week #312,4 KM3:00:28
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:33:41
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:10
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: qqqper@gmail.com