Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 49:21 |
Point | 10 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:33:00 |
Dato | 16. juni 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 25,5 km |
Distance (omgang) | 8,5 km |
Gennemsnit omgang | 16:18 31,29 km/t |
Hurtigste omgang | 15:16 33,38 km/t |
Langsomste omgang | 17:24 29,30 km/t |
Deltager (#84)
Alexander Nørskov Larsen | |
Roskilde Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 11 år (16 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 0:26 | 0:26 | 5 | 08:33:26 | ||||
Omgang 1 | 15:16 | 33,38 km/t | 15:43 | 4 | 08:48:43 | |||
Omgang 2 | 16:12 | 31,45 km/t | 31:56 | 3 | 09:04:56 | |||
Omgang 3 | 17:24 | 29,30 km/t | 49:21 | 4 | 09:22:21 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Alexander Nørskov
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 37 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 32 | 5 omgange | 2:51:13 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 21 | 9 omgange | 2:17:14,45 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 17 | 6 omgange | 2:33:30 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 31 | 8 omgange | 2:50:06 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 15 | 10 omgange | 1:52:46 | 41,76 km/t | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 15 | 23:44 | 23:44 | 41,89 km/t | 1:25 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 6 | 3 omgange | 1:47:35 | 36,14 km/t | 1:39 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 2 | 5 omgange | 1:34:31,29 | 42,53 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 12 | 5 omgange | 2:00:21 | 38,88 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 3 | 5 omgange | 1:34:56 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 14 | 10 omgange | 1:02:59 | 40,00 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 17 | 15:01 | 15:01 | 42,31 km/t | 1:25 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 14 | 4 omgange | 2:01:33 | 37,91 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 15 | 4 omgange | 1:36:09 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 15 | 17:53,53 | 17:51,79 | 42,99 km/t | 1:23 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 33 | 3 omgange | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 2 | 5 omgange | 1:37:42 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 7 | 9 omgange | 2:19:23 | 35,56 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 2 | 9 omgange | 1:49:24 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 8 | 47:50 | 47:50 | 32,85 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 2 | 1 omgange | 8:35 | 36,34 km/t | 1:39 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 5 | 4 omgange | 1:45:58,09 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 3 | 4 omgange | 1:18:28,17 | 40,68 km/t | 1:28 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 5 | 18:51,27 | 18:51,27 | 42,96 km/t | 1:23 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 8 | 4 omgange | 1:48:45 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 16 | 5 omgange | 1:51:14 | 40,45 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 8 | 3 omgange | 1:35:48 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 5 | 5 omgange | 1:52:09,36 | 37,45 km/t | 1:36 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 1 | 9 omgange | 1:14:58,27 | 37,45 km/t | 1:36 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 10 | 3 omgange | 2:04:50,27 | 37,20 km/t | 1:36 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 21 | 8 omgange | 1:39:11 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 10 | 3 omgange | 1:44:53 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 3 | 6 omgange | 1:31:45,48 | 40,41 km/t | 1:29 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 9 | 21:33,93 | 21:33,93 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 13 | 3 omgange | 2:00:56 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 30 | 5 omgange | 1:48:57,20 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 19 | 19:02,23 | 19:02,23 | 42,55 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 27 | 5 omgange | 1:59:58 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 17 | 4:48:14 | 4:48:14 | 3,25 km/t | 18:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 18 | 5 omgange | 1:30:48 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 23 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 41 | 15:39 | 15:39 | 40,61 km/t | 1:28 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 10 | 7 omgange | 1:49:19,30 | 36,11 km/t | 1:39 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 17 | 5 omgange | 1:37:02 | 37,10 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 25 | 3 omgange | 1:42:53 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 25 | 5 omgange | 1:27:39 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 18 | 5 omgange | 2:16:58 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 11 | 3 omgange | 1:16:15 | 37,06 km/t | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,8 KM | 6 | 18:36,87 | 18:36,87 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 8 | 10 omgange | 27:02 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 24 | 9 omgange | 2:22:22,07 | 34,78 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 24 | 13 omgange | 57:00,15 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 24 | 7 omgange | 1:25:57,86 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 28 | 10 omgange | 1:01:24,85 | 39,08 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 22 | 22:38,88 | 22:38,88 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 10 | 17:27,48 | 17:27,48 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 9,7 KM | 1 | 4 omgange | 1:09:50,01 | 33,34 km/t | 1:47 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 3 | 3 omgange | 1:21:06,97 | 32,40 km/t | 1:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 3 | 4 omgange | 57:23 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 1 | 3 omgange | 52:58 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 4 | 8 omgange | 1:08:12,46 | 36,59 km/t | 1:38 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 2 | 4 omgange | 1:11:15,08 | 37,39 km/t | 1:36 min/km |
Nordic Sugar SJM TT 2021 Nakskov CC | 11-09-2021 | 15 KM | 3 | 23:06 | 23:06 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 2 | 3 omgange | 55:06 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 1 | 5 omgange | 1:06:42 | 34,18 km/t | 1:45 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 17 | 4 omgange | 1:09:15 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 5 | 21:25,71 | 21:25,71 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 2 | 18:17,39 | 18:17,39 | 39,37 km/t | 1:31 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #2- TT | 15-08-2021 | 5,2 KM | 1 | 29:17,00 | 24:17,00 | 12,85 km/t | 4:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 3 | 3:34:09 | 3:34:09 | 4,37 km/t | 13:43 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 5 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 7 omgange | 1:06:55 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 3 | 7:38 | 7:38 | 41,58 km/t | 1:26 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 5 | 3 omgange | 1:09:26,73 | 36,29 km/t | 1:39 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 7 | 7 omgange | 1:00:01,79 | 36,38 km/t | 1:38 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 2 | 7:30,46 | 7:30,46 | 41,56 km/t | 1:26 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 4 | 4 omgange | 1:00:59,92 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 9 | 4 omgange | 57:05 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 9 | 4 omgange | 1:09:19,53 | 36,35 km/t | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 3 | 6 omgange | 1:08:57,16 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 3 | 3 omgange | 1:02:13 | 34,71 km/t | 1:43 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 9 | 3 omgange | 1:04:09 | 34,23 km/t | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 4 | 3 omgange | 1:14:51 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 5 | 4 omgange | 1:06:28,85 | 33,10 km/t | 1:48 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 8 | 12 omgange | 31:55,96 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 2 | 14:29,61 | 14:29,61 | 38,91 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 8 | 5 omgange | 1:04:31,61 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 11 | 4 omgange | 1:07:24,87 | 32,40 km/t | 1:51 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 4 | 5 omgange | 1:03:30,69 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 2 | 3 omgange | 1:03:08 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 17 | 5 omgange | 59:12 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 15 | 5 omgange | 1:09:32 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 13 | 24:00 | 24:00 | 37,49 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 21 | 3 omgange | 1:22:53 | 33,88 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 16 | 0:00 | 3:20:27 | 4,67 km/t | 12:50 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 17 | 3 omgange | 1:01:39 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 5 | 7 omgange | 47:43 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 7 | 6 omgange | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 26 | 22:05,69 | 22:05,69 | 30,69 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 2 omgange | 1:00:04 | 30,96 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 2 omgange | 1:00:04 | 30,96 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 14 | 2 omgange | 48:53 | 30,44 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 14 | 2 omgange | 48:53 | 30,44 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 3 | 4 omgange | 44:55 | 30,45 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 3 | 4 omgange | 44:55 | 30,45 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 3 | 8:58 | 8:58 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 3 | 8:58 | 8:58 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 1 | 3 omgange | 46:23 | 34,93 km/t | 1:43 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 8 | 2 omgange | 50:23 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 3 | 2 omgange | 56:35 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 5 | 5 omgange | 52:32 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 9 | 3 omgange | 37:17 | 33,79 km/t | 1:46 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: qqqper@gmail.com