Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars

Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars

Results

Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

33 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Elite (A,B,U19)
Omgange 33
Samlet tid 1:09:31
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 12 af 31
Mænd 12 af 31
A mænd 12 af 31
Detaljer
Distance i alt 46,2 km
Distance (omgang) 1,4 km
Gennemsnit omgang 2:06
39,87 km/t
Hurtigste omgang 1:56
43,10 km/t
Langsomste omgang 2:18
36,32 km/t
Deltager (#175)
Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 23 år (26 i dag)
A mænd

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 8. august 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:16 37,03 km/t 2:16 30 18:32:16
Omgang 2 2:05 40,06 km/t 4:21 30 18:34:21
Omgang 3 2:01 41,45 km/t 6:23 27 18:36:23
Omgang 4 2:07 39,67 km/t 8:30 28 18:38:30
Omgang 5 2:02 41,25 km/t 10:32 27 18:40:32
Omgang 6 1:59 42,11 km/t 12:32 26 18:42:32
Omgang 7 2:04 40,60 km/t 14:36 29 18:44:36
Omgang 8 2:00 41,98 km/t 16:36 29 18:46:36
Omgang 9 2:00 41,74 km/t 18:37 29 18:48:37
Omgang 10 2:02 41,18 km/t 20:39 28 18:50:39
Omgang 11 2:02 41,29 km/t 22:41 25 18:52:41
Omgang 12 2:06 39,96 km/t 24:47 27 18:54:47
Omgang 13 2:04 40,64 km/t 26:51 24 18:56:51
Omgang 14 2:06 39,79 km/t 28:58 28 18:58:58
Omgang 15 2:10 38,75 km/t 31:08 26 19:01:08
Omgang 16 2:14 37,51 km/t 33:23 18 19:03:23
Omgang 17 2:18 36,32 km/t 35:41 26 19:05:41
Omgang 18 2:16 36,81 km/t 37:58 28 19:07:58
Omgang 19 2:07 39,65 km/t 40:05 27 19:10:05
Omgang 20 2:07 39,67 km/t 42:12 27 19:12:12
Omgang 21 2:07 39,47 km/t 44:20 27 19:14:20
Omgang 22 2:09 39,04 km/t 46:29 21 19:16:29
Omgang 23 2:07 39,65 km/t 48:36 19 19:18:36
Omgang 24 2:10 38,72 km/t 50:47 3 19:20:47
Omgang 25 2:01 41,31 km/t 52:49 2 19:22:49
Omgang 26 2:10 38,68 km/t 54:59 2 19:24:59
Omgang 27 2:14 37,49 km/t 57:13 17 19:27:13
Omgang 28 2:10 38,51 km/t 59:24 28 19:29:24
Omgang 29 2:00 41,86 km/t 1:01:25 22 19:31:25
Omgang 30 2:02 41,12 km/t 1:03:27 20 19:33:27
Omgang 31 2:04 40,33 km/t 1:05:32 22 19:35:32
Omgang 32 2:02 41,22 km/t 1:07:34 20 19:37:34
Omgang 33 1:56 43,10 km/t 1:09:31 11 19:39:31
 
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup12,2 KM12:05:09
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM102:21:01
Hobro løbet 202214,4 KM142:34:11
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM53:02:58
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM167:03:17
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM222:40:34
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM261:05:53
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM261:05:53
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2013:54
Cross - Marselisborg CC2,3 KM21:01:37
CK Aarhus18,2 KM103:16:58
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter91:15:01
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM42:36:31
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM291:14:36
Randers Bike Week #415,5 KM123:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM153:36:42
Randers Bike Week #312,4 KM123:05:02
Randers Bike Week #312,4 KM123:05:02
Randers Bike Week #215,4 KM83:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM83:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1313:48
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1313:48
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM565:10:33
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-254:10:30
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM323:09:03
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM323:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM313:46:01
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM22:38:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM213:15:59
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM93:04:00
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM12:31:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM12:44:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM93:07:34
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM142:52:57
Integoløbet Hedensted 11,23 KM22:14:52
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM12:48:58
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM33:16:42
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM32:39:02
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM12:23:49
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM122:27:17
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM42:58:11
Randers Bike Week #44,2 KM101:09:41
Randers Bike Week #44,2 KM131:09:41
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM27:07:32
Randers Bike Week #312,4 KM132:22:51
Randers Bike Week #312,4 KM102:22:51
Randers Bike Week #215,5 KM63:01:37
Randers Bike Week #215,5 KM13:01:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1033:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM733:31
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM512:16:24
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM72:34:38
Frederikshøj6,3 KM11:08:52
CK Djurs 201819,7 KM151:57:37
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM61:55:13
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM11:54:22
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup82 KM42:07:41
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM41:53:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM22:38:11
Marselis Cykelløbet 201780 KM472:10:57