Resultat
2 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U11 |
Omgange | 2 |
Samlet tid | 28:18 |
Nettotid | 28:18 |
Point | 18 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:04:00 |
Dato | 24. august 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 14,8 km |
Distance (omgang) | 7,4 km |
Gennemsnit omgang | 14:09 31,36 km/t |
Hurtigste omgang | 14:07 31,44 km/t |
Langsomste omgang | 14:11 31,28 km/t |
Deltager (#4)
Philip Ternstrøm Hyldtoft | |
Tønder Amatør Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 8 år (13 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 14:07 | 31,44 km/t | 14:07 | 3 | 09:18:07 | |||
Omgang 2 | 14:11 | 31,28 km/t | 28:19 | 2 | 09:32:19 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Philip Ternstrøm
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 1 | 5 omgange | 38:47 | 20,88 km/t | 2:52 min/km |
Challenge cross-cup Finale - Kalundborg | 07-01-2024 | - | 1 | 5 omgange | 40:14 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 1 | 7 omgange | 31:11 | 32,32 km/t | 1:51 min/km |
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19-11-2023 | - | 3 | 3 omgange | 28:52 | 0,00 km/t | - min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1,5 KM | 1 | 5 omgange | 39:59 | 11,25 km/t | 5:19 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 7 | 2 omgange | 1:18:18 | 30,80 km/t | 1:56 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 5 | 4 omgange | 53:23 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 3 | 3 omgange | 50:44 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 3 | 2 omgange | 1:22:47 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 8,5 KM | 4 | 2 omgange | 57:28 | 17,75 km/t | 3:22 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 6 KM | 1 | 6 omgange | 1:00:02 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 3 | 6 omgange | 1:11:52 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 12 | 25:15 | 25:15 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 5 | 2 omgange | 1:12:16 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:08:50 | 37,65 km/t | 1:35 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 7,5 KM | 11 | 5 omgange | 1:02:24 | 36,05 km/t | 1:39 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 3,8 KM | 3 | 10 omgange | 1:03:38 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 3 | 4 omgange | 1:18:45 | 36,57 km/t | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 2 | 3 omgange | 1:02:40 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 13 | 2 omgange | 1:06:11 | 34,80 km/t | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 4 | 3 omgange | 1:24:16 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 43,8 KM | 3 | 4:21:07 | 4:21:07 | 10,06 km/t | 5:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 1 | 3 omgange | 1:15:07 | 37,62 km/t | 1:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 12 | 19:28,21 | 19:26,87 | 24,68 km/t | 2:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 7 omgange | 17:38 | 40,46 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 4 | 2 omgange | 1:05:02 | 35,61 km/t | 1:41 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 7,6 KM | 1 | 4 omgange | 52:17 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 5 | 5 omgange | 1:25:06 | 32,36 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 3 | 5 omgange | 1:02:45 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 2 | 35:22 | 35:22 | 62,18 km/t | 0:57 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 7 | 1 omgange | 6:50 | 23,67 km/t | 2:32 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 11 KM | 1 | 3 omgange | 55:13 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 1 | 12 omgange | 33:37 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 4 | 7 omgange | 1:05:13 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 2 | 6 omgange | 50:05 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 13,1 KM | 5 | 3 omgange | 1:05:45 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 1 | 2 omgange | 1:21:43 | 33,77 km/t | 1:46 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 4 | 4 omgange | 38:09 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08-01-2023 | - | 5 | 5 omgange | 37:29 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 2 | 4 omgange | 22:23 | 16,08 km/t | 3:43 min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 4 | 3 omgange | 30:36 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 3 | 6 omgange | 34:11 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 6 | 6 omgange | 48:37 | 18,51 km/t | 3:14 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 4 | 7 omgange | 39:50 | 15,81 km/t | 3:47 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 5 | 7 omgange | 36:22 | 17,32 km/t | 3:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 15 | 4 omgange | 55:48 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 4 | 2 omgange | 1:31:19 | 33,24 km/t | 1:48 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 1 | 4 omgange | 55:37 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 1 | 1 omgange | 19:03 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 8,6 KM | 2 | 3 omgange | 45:35,76 | 33,95 km/t | 1:46 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 3 | 13:22,04 | 13:22,04 | 38,15 km/t | 1:34 min/km |
DCU Børneløb Linieløb - Holstebro CC | 21-08-2022 | 1900 Meter | 1 | 26:22 | 26:22 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 1 | 2 omgange | 1:00:21 | 31,02 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 1 | 2:41:04 | 2:41:04 | 5,81 km/t | 10:19 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 1 | 2 omgange | 45:55 | 32,40 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 1 | 6 omgange | 46:57 | 32,20 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 1 | 8:15 | 8:15 | 38,48 km/t | 1:33 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 6,4 KM | 1 | 3 omgange | 35:25 | 32,53 km/t | 1:50 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 1 | 2 omgange | 46:50 | 30,74 km/t | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 1 | 2 omgange | 48:21 | 30,27 km/t | 1:58 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 1 | 2 omgange | 45:52 | 30,61 km/t | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 2 | 2 omgange | 1:04:46 | 30,01 km/t | 1:59 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 2 | 1 omgange | 29:11 | 32,27 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 3 | 21:36,37 | 21:36,37 | 34,43 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 2 | 4 omgange | 13:21 | 30,54 km/t | 1:57 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 7,6 KM | 1 | 3 omgange | 42:33 | 32,15 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 2 | 3 omgange | 52:43,63 | 31,30 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 2 | 6 omgange | 32:36,15 | 30,70 km/t | 1:57 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 2 | 3 omgange | 46:14,85 | 29,19 km/t | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 2 | 4 omgange | 28:36,86 | 33,55 km/t | 1:47 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 2 | 17:25,16 | 17:25,16 | 34,44 km/t | 1:44 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 1 | 4 omgange | 48:52 | 28,48 km/t | 2:06 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 1 | 2 omgange | 44:28 | 29,68 km/t | 2:01 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 10 KM | 1 | 2 omgange | 39:38 | 30,27 km/t | 1:58 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 7,5 KM | 1 | 4 omgange | 1:01:23 | 29,32 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 2 | 5 omgange | 50:47 | 32,49 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 2 | 4 omgange | 35:43 | 33,59 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 2 | 2 omgange | 49:13 | 31,94 km/t | 1:52 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 1 | 6 omgange | 46:42 | 29,29 km/t | 2:02 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 1 | 1 omgange | 45:29 | 30,34 km/t | 1:58 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 3 | 4 omgange | 31:20 | 11,49 km/t | 5:13 min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 2 | 5 omgange | 49:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 2 | 4 omgange | 40:42 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 2 | 4 omgange | 33:19 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 3 | 4 omgange | 37:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20-11-2021 | - | 4 | 4 omgange | 32:54 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 1,2 KM | 2 | 5 omgange | 29:27 | 12,22 km/t | 4:54 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 2 | 6 omgange | 41:18 | 21,78 km/t | 2:45 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 2 | 6 omgange | 39:36 | 20,00 km/t | 3:00 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 1 | 5 omgange | 57:01 | 28,94 km/t | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 1 | 4 omgange | 38:19 | 31,32 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 1 | 23:55 | 23:55 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 1 | 3 omgange | 48:32 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 1 | 2 omgange | 39:51 | 31,61 km/t | 1:53 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 1 | 1 omgange | 45:42 | 33,22 km/t | 1:48 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 2 | 2 omgange | 50:36 | 32,15 km/t | 1:51 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 3 | 23:38,07 | 23:38,07 | 34,78 km/t | 1:43 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 1 | 2 omgange | 41:42 | 31,64 km/t | 1:53 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 3 | 3 omgange | 46:02 | 29,71 km/t | 2:01 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 1 | 3 omgange | 50:06 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 2 | 14:36,85 | 14:36,85 | 36,83 km/t | 1:37 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 7,5 KM | 1 | 4 omgange | 57:11 | 31,47 km/t | 1:54 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 1 | 4 omgange | 57:28 | 30,28 km/t | 1:58 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 1 | 1 omgange | 20:25 | 33,08 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 1 | 2:40:53 | 2:40:53 | 5,82 km/t | 10:18 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 1 | 2 omgange | 46:01 | 32,33 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 1 | 6 omgange | 48:01 | 31,49 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 2 | 8:39 | 8:39 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 7 | 1 omgange | 42:38 | 30,40 km/t | 1:58 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 2 | 3 omgange | 48:32 | 31,52 km/t | 1:54 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 1 omgange | 44:20 | 31,13 km/t | 1:55 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 5 | 2 omgange | 43:51 | 32,83 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 5 | 2 omgange | 44:27 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 7 | 2 omgange | 58:27 | 29,56 km/t | 2:01 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 4 | 3 omgange | 54:49,66 | 30,11 km/t | 1:59 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 4 | 9 omgange | 27:16,67 | 32,33 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 5 | 17:12,79 | 17:12,79 | 32,77 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 8 | 3 omgange | 44:51,11 | 30,12 km/t | 1:59 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 4 | 3 omgange | 24:43 | 29,85 km/t | 2:00 min/km |
Cyklecross //ABC | 13-12-2020 | - | 4 | 3 omgange | 28:57 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 4 | 4 omgange | 35:07 | 18,11 km/t | 3:18 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 3 | 5 omgange | 34:38 | 19,92 km/t | 3:00 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 4 | 5 omgange | 39:44 | 18,87 km/t | 3:10 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 4 | 16 omgange | 23:44 | 40,43 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 10 | 3 omgange | 49:19 | 27,73 km/t | 2:09 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 6 | 3 omgange | 47:48 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 1 | 1 omgange | 20:00 | 31,48 km/t | 1:54 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 1 | 17:09 | 17:09 | 34,26 km/t | 1:45 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 1 | 6 omgange | 12:54 | 33,48 km/t | 1:47 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 2 | 1:53 | 1:53 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 1 | 1 omgange | 26:05 | 33,12 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 10 KM | 1 | 10 omgange | 13:01 | 460,85 km/t | 0:07 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 14 omgange | 18:33 | 33,95 km/t | 1:46 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 21:16 | 1:05 | 41,27 km/t | 1:27 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 1 | 0:01 | 0:01 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 2 | 1 omgange | 36:04 | 25,94 km/t | 2:18 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 3 | 0:00 | 1:34:11 | 9,94 km/t | 6:02 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 3 | 1 omgange | 24:01 | 30,98 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 3 | 3 omgange | 24:44 | 30,56 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 2 | 9:36 | 9:36 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 4 | 9 omgange | 14:50 | 364,03 km/t | 0:09 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 4 | 7 omgange | 11:54 | 35,28 km/t | 1:42 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 2 | 1:54 | 1:54 | 31,41 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 4 | 1 omgange | 4:00 | 15,00 km/t | 4:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 2 | 2 omgange | 33:46 | 30,55 km/t | 1:57 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 4 | 1 omgange | 19:57 | 31,56 km/t | 1:54 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 1 | 2 omgange | 21:46 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 3 | 1 omgange | 56:50 | 26,71 km/t | 2:14 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 1 | 3 omgange | 32:33 | 29,30 km/t | 2:02 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 1 | 19:10,98 | 19:10,98 | 31,28 km/t | 1:55 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 4 | 21:39,54 | 21:39,54 | 31,30 km/t | 1:55 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 1 | 2 omgange | 33:07 | 27,89 km/t | 2:09 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 1 | 1 omgange | 21:45 | 30,34 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 1 omgange | 33:41 | 27,61 km/t | 2:10 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 1 omgange | 33:41 | 27,61 km/t | 2:10 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 1 omgange | 25:05 | 29,65 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 1 omgange | 25:05 | 29,65 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 2 | 2 omgange | 23:51 | 28,66 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 2 | 2 omgange | 23:51 | 28,66 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 3 | 10:12 | 10:12 | 31,15 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 3 | 10:12 | 10:12 | 31,15 km/t | 1:55 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 4 | 2 omgange | 36:15 | 28,13 km/t | 2:07 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 6 | 2 omgange | 35:33 | 30,37 km/t | 1:58 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 4 | 1 omgange | 24:05 | 30,38 km/t | 1:58 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 6 | 1 omgange | 30:25 | 28,21 km/t | 2:07 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 3 | 2 omgange | 27:36 | 27,81 km/t | 2:09 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 1 | 2 omgange | 42:12 | 21,33 km/t | 2:48 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 1 | 3 omgange | 23:32 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 15,6 KM | 3 | 1 omgange | 54:51 | 17,06 km/t | 3:30 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 1 | 1 omgange | 28:48 | 29,36 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 5 | 3 omgange | 37:12 | 26,61 km/t | 2:15 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 2 | 2 omgange | 30:20 | 27,69 km/t | 2:10 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 3 | 1 omgange | 28:58 | 27,12 km/t | 2:12 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 1 | 1 omgange | 26:37 | 13,07 km/t | 4:35 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 5 | 2 omgange | 33:41 | 25,68 km/t | 2:20 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: robert@foelbaek.dk