Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5

Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5

Results

Anders Bruun
Give Cykelklub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:45:21
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 8 af 25
Mænd 8 af 25
Point
Point 4
Detaljer
Distance i alt 113,4 km
Distance (omgang) 18,9 km
Gennemsnit omgang 27:33
41,15 km/t
Hurtigste omgang 26:43
42,43 km/t
Langsomste omgang 28:50
39,32 km/t
Deltager (#20)
Anders Bruun
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 22 år (23 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:37 41,06 km/t 27:37 11 12:25:37
Omgang 2 26:47 42,34 km/t 54:24 8 12:52:24
Omgang 3 27:33 41,16 km/t 1:21:57 24 13:19:57
Omgang 4 26:44 42,42 km/t 1:48:41 11 13:46:41
Omgang 5 28:50 39,33 km/t 2:17:31 8 14:15:31
Omgang 6 27:50 40,74 km/t 2:45:21 8 14:43:21
 
Omgangstider
Andre resultater for Anders
ArrangementDistanceNettotid
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:21:57
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM3:03:29
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:03:10
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:10
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:58
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:31
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:27
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:24
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:02:29
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:52:57
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM3:05:01
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:07
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:07
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:35:38
Randers Bike Week #415,5 KM3:35:38
CK Aarhus18,2 KM3:24:46
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:38:32
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:06:16
Hobro løbet 201925,3 KM2:20:38
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-34:59
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM3:42:08
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM3:16:29
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:56:05
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: robert@foelbaek.dk