De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Dame Elite (DA,DB) |
Point | 0 |
Detaljer
Distance | 130 km |
Nettotid | 3:17:05 |
Starttidspunkt | 10:42:39 |
Sluttidspunkt | 13:59:44 |
Dato | 30. juni 2019 |
Detaljer
Hastighed | 39,58 km/t |
Tempo | 1:30 min/km |
Deltager (#16)
Ellen Hjøllund Klinge | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
Kvinde, 18 år (23 i dag) | |
DA kvinder
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 30. juni 2019. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
60,5 Km | 60,5 km | 1:34:06 | 38,58 km/t | 1:34:06 | 12:16:45 | |||
65,6 Km | 5,1 km | 7:59 | 38,33 km/t | 1:42:05 | 12:24:44 | |||
70,8 Km | 5,2 km | 7:28 | 41,79 km/t | 1:49:33 | 12:32:12 | |||
75,9 Km | 5,1 km | 8:22 | 36,57 km/t | 1:57:55 | 12:40:34 | |||
81,1 Km | 5,2 km | 7:21 | 42,45 km/t | 2:05:16 | 12:47:55 | |||
86,2 Km | 5,1 km | 8:36 | 35,58 km/t | 2:13:52 | 12:56:31 | |||
91,4 Km | 5,2 km | 7:36 | 41,05 km/t | 2:21:28 | 13:04:07 | |||
96,5 Km | 5,1 km | 9:27 | 32,38 km/t | 2:30:55 | 13:13:34 | |||
101,7 Km | 5,2 km | 8:03 | 38,76 km/t | 2:38:58 | 13:21:37 | |||
106,8 Km | 5,1 km | 10:23 | 29,47 km/t | 2:49:21 | 13:32:00 | |||
112,0 Km | 5,2 km | 8:27 | 36,92 km/t | 2:57:48 | 13:40:27 | |||
117,1 Km | 5,1 km | 11:10 | 27,40 km/t | 3:08:58 | 13:51:37 | |||
122,3 Km | 5,2 km | 8:07 | 38,44 km/t | 3:17:05 | 13:59:44 | |||
Total | 122,3 km | 3:17:05 | 37,23 km/t | 3:17:05 | 13:59:44 | |||
Andre resultater for Ellen Hjøllund
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 16 | 3:35:16 | 3:35:15 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2023- Aalborg CR | 22-06-2023 | 26,3 KM | 16 | 38:20 | 38:20 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 1 | 6 omgange | 2:25:40 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 1 | 10 omgange | 2:02:17 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 6 | 3 omgange | 1:52:55 | 39,53 km/t | 1:31 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 1 | 3 omgange | 1:59:47 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 3 | 2 omgange | 35:08 | 38,46 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 9 | 9 omgange | 2:30:09,12 | 32,98 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 5 | 11 omgange | 51:54,39 | 35,35 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 7 | 8 omgange | 1:53:10,07 | 31,81 km/t | 1:53 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 7 | 13 omgange | 1:37:27,62 | 32,01 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 8 | 22:35,73 | 22:35,73 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 9 | 5 omgange | 2:25:10 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 8 | 5 omgange | 1:57:30 | 38,29 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 14 | 4 omgange | 2:21:22 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 2 | 3 omgange | 1:56:44 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 2 | 8 omgange | 1:58:58 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 1 | 3 omgange | 2:03:21 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 1 | 2 omgange | 35:35 | 37,97 km/t | 1:34 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 3 | 3 omgange | 1:54:10 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 2 | 3 omgange | 1:52:32 | 36,78 km/t | 1:37 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 1 | 7 omgange | 2:19:37 | 35,50 km/t | 1:41 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 6 | 5 omgange | 2:17:30,36 | 37,74 km/t | 1:35 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 6 | 5 omgange | 1:46:34,64 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 4 | 18 omgange | 2:17:27 | 32,21 km/t | 1:51 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 13 | 7 omgange | 2:53:06 | 35,42 km/t | 1:41 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 10 | 40:17 | 40:17 | 40,21 km/t | 1:29 min/km |
Herning City Gadeløbet 2020 | 18-09-2020 | 1,8 KM | 9 | 17 omgange | 47:09 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 3 | 4 omgange | 1:37:49 | 35,33 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 21 | 5 omgange | 2:12:48 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 22 | 0:00 | 5:29:25 | 2,84 km/t | 21:06 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 28 | 6 omgange | 2:02:57 | 36,30 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 21 | 8 omgange | 56:20 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 29 | 17:20 | 17:20 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 4 | 8 omgange | 1:58:21 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 4 | 3 omgange | 2:25:11 | 34,22 km/t | 1:45 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 1 | 3 omgange | 2:10:15 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 5 | 5 omgange | 2:35:54 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 5 | 41:25,83 | 41:25,83 | 38,23 km/t | 1:34 min/km |
Herning City Gadeløbet 2019 | 30-08-2019 | 1,8 KM | 14 | 23 omgange | 1:06:44 | 37,21 km/t | 1:36 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 1 | 4 omgange | 2:08:15 | 35,37 km/t | 1:41 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 12 | 37:44 | 37:44 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 2 | 3 omgange | 2:15:49 | 33,79 km/t | 1:46 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 6 | 5 omgange | 2:10:00 | 34,61 km/t | 1:44 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 12 | 4 omgange | 2:34:52 | 36,88 km/t | 1:37 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 5 | 6 omgange | 2:31:05 | 34,07 km/t | 1:45 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 1 | 4 omgange | 2:26:36 | 31,10 km/t | 1:55 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 3 | 6 omgange | 2:35:31 | 30,09 km/t | 1:59 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 3 | 3 omgange | 2:13:55 | 29,03 km/t | 2:04 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 5 | 3 omgange | 1:58:25 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 1 | 8 omgange | 1:55:33 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 2 | 3 omgange | 2:39:49 | 30,97 km/t | 1:56 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 3 omgange | 2:19:34 | 30,31 km/t | 1:58 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 3 | 3 omgange | 2:12:43 | 34,31 km/t | 1:44 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 2 | 3 omgange | 2:09:05 | 32,77 km/t | 1:49 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 1 | 6 omgange | 2:18:46 | 31,39 km/t | 1:54 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 3 | 5:09:45 | 23:45 | 39,15 km/t | 1:31 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 1 | 6 omgange | 1:43:32 | 39,29 km/t | 1:31 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 2 | 2:03:38 | 21:38 | 38,74 km/t | 1:32 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 3 | 2:32:29 | 23:29 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 6 | 7 omgange | 2:53:11 | 34,44 km/t | 1:44 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 9 | 4 omgange | 2:34:32 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 3 | 4 omgange | 2:17:39 | 34,34 km/t | 1:44 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 4 | 7 omgange | 1:54:16 | 33,08 km/t | 1:48 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk