De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Herre Elite (A) |
Point | 0 |
Detaljer
Distance | 225 km |
Nettotid | 4:59:47 |
Starttidspunkt | 12:42:56 |
Sluttidspunkt | 17:42:44 |
Dato | 30. juni 2019 |
Detaljer
Hastighed | 45,03 km/t |
Tempo | 1:19 min/km |
Deltager (#47)
Mads Baadgaard Rahbek | |
BHS - ALMEBORG BORNHOLM | |
Danmark | |
Mand, 23 år (28 i dag) | |
A mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 30. juni 2019. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
112,6 Km | 112,6 km | 2:47:01 | 40,45 km/t | 2:47:01 | 15:29:57 | |||
117,7 Km | 5,1 km | 7:24 | 41,35 km/t | 2:54:25 | 15:37:21 | |||
122,9 Km | 5,2 km | 6:11 | 50,46 km/t | 3:00:36 | 15:43:32 | |||
128,0 Km | 5,1 km | 7:22 | 41,54 km/t | 3:07:58 | 15:50:54 | |||
133,2 Km | 5,2 km | 6:16 | 49,79 km/t | 3:14:14 | 15:57:10 | |||
138,3 Km | 5,1 km | 7:57 | 38,49 km/t | 3:22:11 | 16:05:07 | |||
143,5 Km | 5,2 km | 6:31 | 47,88 km/t | 3:28:42 | 16:11:38 | |||
148,6 Km | 5,1 km | 7:23 | 41,44 km/t | 3:36:05 | 16:19:01 | |||
153,8 Km | 5,2 km | 5:37 | 55,55 km/t | 3:41:42 | 16:24:38 | |||
158,9 Km | 5,1 km | 6:44 | 45,45 km/t | 3:48:26 | 16:31:22 | |||
164,1 Km | 5,2 km | 6:17 | 49,66 km/t | 3:54:43 | 16:37:39 | |||
169,2 Km | 5,1 km | 6:57 | 44,03 km/t | 4:01:40 | 16:44:36 | |||
174,4 Km | 5,2 km | 6:13 | 50,19 km/t | 4:07:53 | 16:50:49 | |||
179,5 Km | 5,1 km | 6:52 | 44,56 km/t | 4:14:45 | 16:57:41 | |||
184,7 Km | 5,2 km | 6:07 | 51,01 km/t | 4:20:52 | 17:03:48 | |||
189,8 Km | 5,1 km | 6:49 | 44,89 km/t | 4:27:41 | 17:10:37 | |||
195,0 Km | 5,2 km | 6:07 | 51,01 km/t | 4:33:48 | 17:16:44 | |||
200,1 Km | 5,1 km | 7:03 | 43,40 km/t | 4:40:51 | 17:23:47 | |||
205,3 Km | 5,2 km | 6:11 | 50,46 km/t | 4:47:02 | 17:29:58 | |||
210,4 Km | 5,1 km | 6:46 | 45,22 km/t | 4:53:48 | 17:36:44 | |||
215,6 Km | 5,2 km | 5:59 | 52,14 km/t | 4:59:47 | 17:42:43 | |||
Total | 215,6 km | 4:59:47 | 43,15 km/t | 4:59:47 | 17:42:43 | |||
Andre resultater for Mads Baadgaard
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 41 | 7 omgange | 4:10:33,13 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 35 | 15 omgange | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 53 | 6 omgange | 3:10:27 | 46,88 km/t | 1:16 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 18 | 6 omgange | 3:34:54 | 42,38 km/t | 1:24 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 15 | 14 omgange | 2:43:52 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 178,5 KM | 17 | 4:14:16 | 4:14:16 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 20 | 35 omgange | 1:12:46 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 211 KM | 23 | 4:54:34 | 4:54:34 | 42,98 km/t | 1:23 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 39,6 KM | 22 | 49:30 | 49:30 | 48,00 km/t | 1:15 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 11 | 9 omgange | 4:13:04 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 32 | 12 omgange | 3:32:49 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 51 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 10 | 12 omgange | 3:21:03 | 41,90 km/t | 1:25 min/km |
Herning City Gadeløbet 2022 - Børne Tour | 03-06-2022 | 1,6 KM | 10 | 37 omgange | 1:17:26 | 45,87 km/t | 1:18 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 33 | 14 omgange | 2:46:23 | 45,79 km/t | 1:18 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 83 | 7 omgange | 2:46:52 | 45,05 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 67 | 8 omgange | 2:35:24 | 46,33 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 25 | 3:37:11 | 3:37:10 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 9 | 1 omgange | 3:01:58 | 43,00 km/t | 1:23 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 14 | 33:21,55 | 33:21,55 | 46,76 km/t | 1:16 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 58 | 6 omgange | 3:21:25 | 41,11 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 25 | 6 omgange | 2:34:30 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 14 | 7 omgange | 2:25:07 | 43,41 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 3 | 34:22 | 34:22 | 47,12 km/t | 1:16 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 12 | 9 omgange | 4:09:25,96 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 28 | 14 omgange | 2:40:13 | 45,09 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 25 | 5 omgange | 3:07:10 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 3 | 8 omgange | 2:43:07 | 42,37 km/t | 1:24 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 12 | 6 omgange | 3:41:07 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 4 | 4:19:07 | 4:19:07 | 44,27 km/t | 1:21 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 47,8 KM | 14 | 1:02:09 | 1:02:09 | 46,14 km/t | 1:18 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 178,5 KM | 7 | 4:09:09 | 4:09:09 | 42,98 km/t | 1:23 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 10 | 8 omgange | 3:10:40,96 | 44,30 km/t | 1:21 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 86 | 6 omgange | 3:42:08,63 | 44,40 km/t | 1:21 min/km |
CO:PLAY Grand Prix 2021 | 11-04-2021 | 7,8 KM | 39 | 15 omgange | 4:05:40,69 | 28,57 km/t | 2:05 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 33 | 30 omgange | 3:09:33 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 34 | 3:19:43 | 3:19:43 | 43,86 km/t | 1:22 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | 5,2 KM | 34 | 24 omgange | 2:37:43,12 | 47,48 km/t | 1:15 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 38 | 7 omgange | 3:41:58 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 44 KM | 6 | 55:20,98 | 55:20,98 | 47,70 km/t | 1:15 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 42 | 6 omgange | 3:41:44 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 5 | 32:28 | 32:28 | 49,88 km/t | 1:12 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 16 | 7 omgange | 2:29:43 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 54 | 2 omgange | 34:59 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 5 | 13 omgange | 2:48:38 | 44,86 km/t | 1:20 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 10 | 17 omgange | 4:37:21 | 43,03 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 3 | 15 omgange | 2:58:20 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 5 | 5 omgange | 3:05:25 | 44,66 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 29 | 6 omgange | 3:35:54 | 42,18 km/t | 1:25 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 4 | 6 omgange | 3:40:06 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 157,8 KM | 7 | 3:36:36 | 3:36:36 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 3 | 32:55,84 | 32:55,84 | 48,10 km/t | 1:14 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 3 | 31:42,92 | 31:42,92 | 47,30 km/t | 1:16 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 40 KM | 24 | 49:13 | 49:13 | 48,76 km/t | 1:13 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | - | 44 | 9 omgange | 4:10:37 | - km/t | - min/km |
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd. | 27-04-2019 | 194,9 KM | 9 | 4:28:59 | 4:28:59 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 44 | 7 omgange | 2:49:12 | 44,18 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 159 KM | 34 | 3:42:37 | 3:42:37 | 42,85 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 153,6 KM | 24 | 3:35:28 | 3:35:28 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 3 | 7 omgange | 3:07:59 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 11 | 12 omgange | 3:15:11 | 41,43 km/t | 1:26 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk