Tour de Himmelfart - Etape 2 Kriterium

Tour de Himmelfart - Etape 2 Kriterium

Results

CK Aarhus
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Samlet tid 2:36:09
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 11
Hold
CK Aarhus
6 deltagere, 6 mænd
CK Aarhus
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
4 Andreas Læssø Unger 6 omgange 8:43 /42,66 km/t
6 Oscar Munk-Olsen 6 omgange 8:42 /42,73 km/t
9 Frederik Bjørn Sørensen 6 omgange 8:39 /42,99 km/t
10 Jonas Birk Madsen 6 omgange 8:42 /42,69 km/t
11 Lukas Lund Sørensen 6 omgange 8:40 /42,90 km/t
12 Mads Nadhazi Almstrup 6 omgange 9:32 /39,00 km/t
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 Frederik Bjørn Sørensen 8:36 43,22 km/t 8:36 1 14:53:36
Omgang 2 Lukas Lund Sørensen 8:38 43,03 km/t 17:15 1 14:53:38
Omgang 3 Andreas Læssø Unger 8:40 42,88 km/t 25:55 2 14:53:40
Omgang 4 Jonas Birk Madsen 8:41 42,80 km/t 34:37 2 14:53:41
Omgang 5 Oscar Munk-Olsen 8:39 42,98 km/t 43:16 2 14:53:39
Omgang 6 Mads Nadhazi Almstrup 8:41 42,77 km/t 51:58 2 14:53:41
Omgang 7 Frederik Bjørn Sørensen 8:43 42,65 km/t 1:00:41 2 15:02:19
Omgang 8 Lukas Lund Sørensen 8:42 42,75 km/t 1:09:23 2 15:02:20
Omgang 9 Oscar Munk-Olsen 8:42 42,73 km/t 1:18:06 2 15:02:21
Omgang 10 Andreas Læssø Unger 8:48 42,22 km/t 1:26:54 2 15:02:29
Omgang 11 Jonas Birk Madsen 8:41 42,77 km/t 1:35:36 2 15:02:23
Omgang 12 Mads Nadhazi Almstrup 8:41 42,76 km/t 1:44:18 2 15:02:23
Omgang 13 Frederik Bjørn Sørensen 8:37 43,14 km/t 1:52:56 3 15:10:57
Omgang 14 Lukas Lund Sørensen 8:39 42,95 km/t 2:01:35 2 15:11:00
Omgang 15 Oscar Munk-Olsen 8:37 43,17 km/t 2:10:12 3 15:10:58
Omgang 16 Jonas Birk Madsen 8:37 43,09 km/t 2:18:50 2 15:11:01
Omgang 17 Mads Nadhazi Almstrup 8:37 43,13 km/t 2:27:28 2 15:11:01
Omgang 18 Andreas Læssø Unger 8:39 42,94 km/t 2:36:07 2 15:11:09
Omgang 19 Frederik Bjørn Sørensen 8:30 43,68 km/t 2:44:38 3 15:19:28
Omgang 20 Oscar Munk-Olsen 8:29 43,83 km/t 2:53:08 2 15:19:28
Omgang 21 Lukas Lund Sørensen 8:28 43,87 km/t 3:01:36 2 15:19:29
Omgang 22 Jonas Birk Madsen 8:29 43,81 km/t 3:10:06 2 15:19:30
Omgang 23 Mads Nadhazi Almstrup 9:11 40,50 km/t 3:19:17 2 15:20:12
Omgang 24 Andreas Læssø Unger 8:24 44,20 km/t 3:27:42 2 15:19:33
Omgang 25 Frederik Bjørn Sørensen 8:58 41,45 km/t 3:36:40 2 15:28:26
Omgang 26 Oscar Munk-Olsen 8:59 41,41 km/t 3:45:39 2 15:28:27
Omgang 27 Lukas Lund Sørensen 8:58 41,44 km/t 3:54:38 2 15:28:27
Omgang 28 Jonas Birk Madsen 8:58 41,47 km/t 4:03:36 2 15:28:28
Omgang 29 Andreas Læssø Unger 8:58 41,42 km/t 4:12:35 2 15:28:32
Omgang 30 Mads Nadhazi Almstrup 10:36 35,08 km/t 4:23:11 2 15:30:48
Omgang 31 Frederik Bjørn Sørensen 8:28 43,86 km/t 4:31:40 2 15:36:55
Omgang 32 Oscar Munk-Olsen 8:47 42,35 km/t 4:40:27 2 15:37:14
Omgang 33 Lukas Lund Sørensen 8:33 43,43 km/t 4:49:01 2 15:37:01
Omgang 34 Jonas Birk Madsen 8:48 42,24 km/t 4:57:49 2 15:37:17
Omgang 35 Andreas Læssø Unger 8:46 42,39 km/t 5:06:36 2 15:37:19
Omgang 36 Mads Nadhazi Almstrup 11:24 32,59 km/t 5:18:01 2 15:42:13
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn.