Randers Bike Week #1 - TT

Randers Bike Week #1 - TT

Resultater

Jacob Kvistgaard
TEAM LICENSCYKLING.DK
Result

Chip time

Hours Minutes Seconds

Distance Felt U13-U13P
Position   (based on chip time)
Overall 2 of 19
Male 2 of 16
Details
Speed 36.07 km/h
Pace 1:39 min/km
Participant (#7)
Jacob Kvistgaard
TEAM LICENSCYKLING.DK
Denmark
Male, 11 years (12 today)
Other results for Jacob
EventDistanceChip time
RUNDT I TREHØJE11 KM34:44
RUNDT I TREHØJE 201611 KM24:46
Rødekro Cykle Club RKCC24.1 KM45:22
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM53:24
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM45:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13.1 KM54:18
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16.4 KM1:03:57
CK Djurs 201814.1 KM52:59
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14.4 KM55:35
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12.2 KM44:48
Marcello Bergamo cup - Hammel 14.2 KM55:53
Snejbjerg JFM TT 10.5 KM18:47
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5.8 KM44:21
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4.14 KM48:18
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9.7 KM16:46
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5.7 KM54:55
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM22:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM22:39
Randers Bike Week #215.5 KM1:05:37
Randers Bike Week #215.5 KM1:05:37
Randers Bike Week #312.4 KM50:14
Randers Bike Week #312.4 KM50:14
Randers Bike Week #44.2 KM47:30
Randers Bike Week #44.2 KM47:30
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:24
CK Aarhus (DCU) 7.7 KM42:42
Randers Bike Week #Samlet Resultat4.2 KM3:05:59
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7.21 KM55:13
Brædstrup - Ikke A (DCU)7.4 KM40:37
Herning City Gadeløbet 1.6 KM32:29
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM41:36
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6.1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM45:03
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10.5 KM41:07
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8.6 KM49:20
Integoløbet Hedensted 7.21 KM56:48
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5.8 KM45:16
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13.1 KM47:59
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM37:19
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM51:34
CK Djurs - Kolind Løbet 201914.1 KM53:00
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21.6 KM41:06
Agro Top løbet 2019 - Skive3.8 KM42:15
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7.5 KM1:12:03
Horsens - U17 TORNADO CUP 16.4 KM35:40
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM46:36
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412.2 KM50:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14.3 KM56:03
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28.5 KM46:54
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER5.7 KM51:47
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM8:48
Randers Bike Week #25.7 KM44:25
Randers Bike Week #25.7 KM44:25
Randers Bike Week #312.4 KM46:39
Randers Bike Week #312.4 KM46:39
Randers Bike Week #415.5 KM59:25
Randers Bike Week #415.5 KM59:25
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM40:58
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:35
CK Aarhus7.7 KM44:53
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM20:45
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 20191 KM4:44
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57.4 KM40:18
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT10 KM17:08,97
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb5.3 KM49:00
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25.3 KM1:30:48
Hobro løbet 20196.1 KM1:13:45
Hydro løbet 2019 - Tønder10.5 KM1:02:02
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8.6 KM57:49
Tour de Tønder 20201 KM1:12
Tour de Tønder 20201 KM28:57
Tour de Tønder 202020 KM42:12
Tour de Tønder 202020 KM42:12
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk