Randers Bike Week #1 - TT

Randers Bike Week #1 - TT

Resultater

Oskar Koudal
TEAM LICENSCYKLING.DK
Result

Chip time

Hours Minutes Seconds

Distance Felt U13-U13P
Position   (based on chip time)
Overall 6 of 19
Male 6 of 16
Details
Speed 34.37 km/h
Pace 1:44 min/km
Participant (#14)
Oskar Koudal
TEAM LICENSCYKLING.DK
Denmark
Male, 11 years (12 today)
Other results for Oskar Koudal
EventDistanceChip time
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #25.45 KM50:13
Stevens Cross Cup 2017/18 - #31.45 KM23:08
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #39.4 KM42:18
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM1:03:58
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16.4 KM1:14:58
Albike Cuppen 2018 - #1 Hammel5 KM59:03
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #1 Bordrup Plantage6 KM58:31
Albike Cuppen 2018 - #2 Grenå-43:27
Albike Cuppen 2018 - #3 Viborg-42:35
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12.2 KM44:38
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14.4 KM1:06:24
Marcello Bergamo cup - Hammel 14.2 KM1:03:52
Snejbjerg JFM TT 10.5 KM20:32
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5.8 KM46:55
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #3 Militærskoven, Varde6 KM55:01
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde4.17 KM52:32
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4.14 KM47:52
Albike Cuppen 2018 - #4 CC Marselisborg-48:47
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #4 Bramming MTB Track6 KM49:33
Albike Cuppen 2018 - #5 Aarhus MTB-38:40
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #2 Militærskoven, Varde3 KM33:13
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #5 Grusgraven, Varde6 KM49:15
Albike Cuppen 2018 - #6 Fredericia-27:54
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #6 Nymindegab6 KM49:10
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM23:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM23:46
Randers Bike Week #215.5 KM1:06:40
Randers Bike Week #215.5 KM1:06:40
Randers Bike Week #312.4 KM50:14
Randers Bike Week #312.4 KM50:14
Randers Bike Week #44.2 KM49:18
Randers Bike Week #44.2 KM49:18
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:21
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-1:00:48
CK Aarhus (DCU) 7.7 KM46:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4.2 KM3:09:58
Albike Cuppen 2018 - #8 Kolding-25:27
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #8 Blåbjerg6 KM1:00:32
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7.21 KM1:00:26
Herning City Gadeløbet 1.6 KM32:16
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM45:19
Albike Cuppen 2018 - #9 Vejle3 KM25:49
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg3 KM22:44
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #3 Arnbjerg, Varde3 KM23:51
Albike Cuppen 2018 - #10 Randers (Finale)-33:25
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM58:23
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20184.5 KM28:17
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2.3 KM22:47
Børge Madsen Cykler - MTB Klassikeren 2018-37:27
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2.65 KM16:49
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2.7 KM25:37
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0.9 KM22:09
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Metres25:30
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #16.5 KM54:21
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #26.3 KM58:54
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #39.5 KM34:03
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #3 Militærskoven, Varde6 KM50:54
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #4 Grusgraven, Varde6 KM52:01
DM XCM 2019 - Aarhus MTB25 KM1:34:44
Horsens - U17 TORNADO CUP 16.4 KM39:42
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM51:57
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412.2 KM50:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14.3 KM1:00:43
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #5 Bramming MTB Track6 KM49:16
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER5.7 KM54:39
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4.2 KM48:37
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #6 Nymindegab6 KM49:00
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM9:15
Randers Bike Week #25.7 KM49:53
Randers Bike Week #25.7 KM49:53
Randers Bike Week #312.4 KM48:18
Randers Bike Week #312.4 KM48:18
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM44:43
Randers Bike Week #415.5 KM1:04:04
Randers Bike Week #415.5 KM1:04:04
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #7 Esbjerg (Mentor It MTB Park6 KM44:50
Race Days Kolding p/b SRAM #2-44:13
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57.4 KM49:16
Hobro løbet 20197.4 KM45:30
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25.3 KM46:57
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8.6 KM48:54
Hydro løbet 2019 - Tønder10.5 KM40:29
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20194.5 KM27:24
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2.3 KM34:33
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2.3 KM25:27
Cross - Vejen BC0.9 KM34:14
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2.65 KM31:53
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2.65 KM35:16
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk