Randers Bike Week #1 - TT

Resultater

Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Result

Chip time

Hours Minutes Seconds

Distance Felt A-B
Position   (based on chip time)
Overall 13 of 46
Male 13 of 46
Details
Speed 46.04 km/h
Pace 1:18 min/km
Participant (#175)
Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Denmark
Male, 23 years
Split times
Swipe horizontally to view all splits
Split time Total time
Distance Time Position Pace Time Position Time of day
5,3 KM 5.3 km 6:44 8 47.23 km/h 6:44 8 17:54:44
Finish 5.3 km 7:04 13 44.90 km/h 13:48 13 18:01:48
Total 10.6 km 13:48 13 46.04 km/h 13:48 13 18:01:48
 
Other results for Oskar
EventDistanceChip time
Marselis Cykelløbet 201780 KM2:10:57
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:38:11
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17.8 KM1:53:53
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup82 KM2:07:41
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25.4 KM1:54:22
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM1:55:13
CK Djurs 201819.7 KM1:57:37
Frederikshøj6.3 KM1:08:52
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14.4 KM2:34:38
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23.8 KM2:16:24
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM33:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM33:31
Randers Bike Week #215.5 KM3:01:37
Randers Bike Week #215.5 KM3:01:37
Randers Bike Week #312.4 KM2:22:51
Randers Bike Week #312.4 KM2:22:51
Randers Bike Week #44.2 KM1:09:41
Randers Bike Week #44.2 KM1:09:41
CK Aarhus (DCU) 18.2 KM2:58:11
Randers Bike Week #Samlet Resultat4.2 KM7:07:32
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16.7 KM2:27:17
Brædstrup - Ikke A (DCU)18.9 KM2:23:49
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15.3 KM2:39:02
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23.5 KM3:16:42
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:48:58
Integoløbet Hedensted 11.23 KM2:14:52
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18.3 KM2:52:57
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21.4 KM3:07:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:44:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17.8 KM2:31:53
Agro Top løbet 2019 - Skive130.4 KM3:04:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:15:59
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12.2 KM2:38:00
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14.3 KM3:46:01
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423.8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:03
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:30
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:33
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1.4 KM1:09:31
Randers Bike Week #1 - TT10.6 KM13:48
Randers Bike Week #215.4 KM3:20:56
Randers Bike Week #215.4 KM3:20:56
Randers Bike Week #312.4 KM3:05:02
Randers Bike Week #312.4 KM3:05:02
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:36
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:31
Randers Bike Week #415.5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415.5 KM3:36:42
Hadsten Gadeløb 20191400 Metres1:15:01
CK Aarhus18.2 KM3:16:58
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk