Randers Bike Week #2

Resultater

Daniel Mathieu Vivier Brockhoff
Cykle Klubben Aarhus
Result

7 laps

Hours Minutes Seconds

Distance U15
Laps 7
Total time 1:14:31
Chip time 1:14:31
Position   (based on gun time)
Overall 13 of 34
Male 4 of 34
Points
Points 0
Details
Distance in total 39.9 km
Distance (lap) 5.7 km
Average lap 10:39
32.10 km/h
Fastest lap 9:57
34.31 km/h
Slowest lap 11:10
30.58 km/h
Participant (#6)
Daniel Mathieu Vivier Brockhoff
Cykle Klubben Aarhus
Denmark
Male, 13 years (14 today)
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap Total time
Time Pace Time Position Time of day
Lap 1 10:42 31.96 km/h 10:42 17 12:48:42
Lap 2 9:58 34.31 km/h 20:40 9 12:58:40
Lap 3 10:45 31.81 km/h 31:25 13 13:09:25
Lap 4 10:55 31.33 km/h 42:20 12 13:20:20
Lap 5 10:35 32.31 km/h 52:55 11 13:30:55
Lap 6 11:11 30.58 km/h 1:04:06 11 13:42:06
Lap 7 10:28 32.68 km/h 1:14:34 13 13:52:34
 
Lap times
Other results for Daniel Mathieu Vivier
EventDistanceChip time
Marselisløbet 201412 KM1:40:13
Rødekro Cykle Club RKCC24.1 KM1:44:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13.1 KM1:30:59
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:21:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25.4 KM1:32:51
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:14:29
CK Djurs 201814.1 KM1:13:53
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14.4 KM1:21:33
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12.2 KM1:03:03
Snejbjerg JFM TT 14.5 KM26:00
CK Aarhus (DCU) 7.7 KM1:15:44
Brædstrup - Ikke A (DCU)7.4 KM1:09:42
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:03:51
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10.5 KM58:05
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23.5 KM1:28:26
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23.5 KM1:40:20
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8.6 KM1:02:24
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:23:08
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13.1 KM1:03:57
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:34
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM1:10:36
CK Djurs - Kolind Løbet 201914.1 KM1:13:33
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7.5 KM1:33:49
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:10:29
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14.3 KM1:15:17
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM58:41
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412.2 KM1:05:54
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12.1 KM1:04:13
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM8:17
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM8:17
Randers Bike Week #25.7 KM1:14:31
Randers Bike Week #312.4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312.4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415.5 KM1:20:18
Randers Bike Week #415.5 KM1:20:18
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM58:08
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57.4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15.1 KM24:17,62
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18.4 KM59:32
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25.3 KM1:25:46
Hobro løbet 20196.1 KM1:03:24
Hydro løbet 2019 - Tønder10.5 KM51:49
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8.6 KM57:49
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk