Randers Bike Week #2

Randers Bike Week #2

Resultater

jonas andersen
Odder Cykel Klub
Result

7 laps

Hours Minutes Seconds

Distance C
Laps 7
Total time 2:39:08
Chip time 2:39:08
Position   (based on gun time)
Overall 6 of 19
Male 1 of 18
Points
Points 0
Details
Distance in total 107.8 km
Distance (lap) 15.4 km
Average lap 22:44
40.64 km/h
Fastest lap 21:57
42.06 km/h
Slowest lap 23:24
39.48 km/h
Participant (#183)
jonas andersen
Odder Cykel Klub
Denmark
Male, 22 years (23 today)
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap Total time
Time Pace Time Position Time of day
Lap 1 22:04 41.87 km/h 22:04 1 17:47:04
Lap 2 21:58 42.06 km/h 44:02 2 18:09:02
Lap 3 22:34 40.95 km/h 1:06:36 7 18:31:36
Lap 4 22:42 40.70 km/h 1:29:18 3 18:54:18
Lap 5 23:09 39.91 km/h 1:52:27 7 19:17:27
Lap 6 23:24 39.49 km/h 2:15:51 6 19:40:51
Lap 7 23:18 39.66 km/h 2:39:09 6 20:04:09
 
Lap times
Other results for jonas
EventDistanceChip time
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:03:08
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21.4 KM3:26:15
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16.4 KM2:47:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25.4 KM3:00:35
CK Djurs 201819.7 KM2:47:06
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14.4 KM2:57:42
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18.3 KM3:22:46
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25.5 KM2:30:35
Randers Bike Week #312.4 KM2:38:56
Randers Bike Week #312.4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44.2 KM1:13:47
Randers Bike Week #44.2 KM1:13:47
CK Aarhus (DCU) 18.2 KM3:28:17
Randers Bike Week #Samlet Resultat4.2 KM9:29:22
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16.7 KM2:24:36
Brædstrup - Ikke A (DCU)18.9 KM2:49:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15.3 KM2:39:41
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23.5 KM3:16:42
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8.6 KM2:31:16
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:59:25
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18.3 KM2:58:51
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21.4 KM3:10:03
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:25
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21.6 KM3:30:14
Randers Bike Week #1 - TT10.6 KM15:13
Randers Bike Week #1 - TT10.6 KM15:13
Randers Bike Week #215.4 KM2:39:08
Randers Bike Week #312.4 KM2:35:14
Randers Bike Week #312.4 KM2:35:14
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:21:14
Randers Bike Week #415.5 KM2:53:36
Randers Bike Week #415.5 KM2:53:35
CK Aarhus18.2 KM2:58:53
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18.4 KM2:16:29
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25.3 KM2:35:58
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk