Randers Bike Week #3

Resultater

Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Result

10 laps

Hours Minutes Seconds

Distance Felt A-B
Laps 10
Total time 3:05:02
Position   (based on gun time)
Overall 12 of 45
Male 12 of 45
Details
Distance in total 124 km
Distance (lap) 12.4 km
Average lap 18:30
40.21 km/h
Fastest lap 17:05
43.54 km/h
Slowest lap 19:50
37.50 km/h
Participant (#175)
Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Denmark
Male, 23 years
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap Total time
Time Pace Time Position Time of day
Lap 1 17:41 42.07 km/h 17:41 5 12:17:41
Lap 2 17:06 43.51 km/h 34:47 5 12:34:47
Lap 3 17:21 42.88 km/h 52:08 5 12:52:08
Lap 4 17:37 42.23 km/h 1:09:45 5 13:09:45
Lap 5 17:48 41.80 km/h 1:27:33 5 13:27:33
Lap 6 18:44 39.72 km/h 1:46:17 5 13:46:17
Lap 7 19:48 37.58 km/h 2:06:05 5 14:06:05
Lap 8 19:32 38.09 km/h 2:25:37 5 14:25:37
Lap 9 19:34 38.02 km/h 2:45:11 5 14:45:11
Lap 10 19:51 37.48 km/h 3:05:02 5 15:05:02
 
Lap times
Other results for Oskar
EventDistanceChip time
Marselis Cykelløbet 201780 KM2:10:57
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:38:11
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17.8 KM1:53:53
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup82 KM2:07:41
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25.4 KM1:54:22
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM1:55:13
CK Djurs 201819.7 KM1:57:37
Frederikshøj6.3 KM1:08:52
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14.4 KM2:34:38
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23.8 KM2:16:24
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM33:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM33:31
Randers Bike Week #215.5 KM3:01:37
Randers Bike Week #215.5 KM3:01:37
Randers Bike Week #312.4 KM2:22:51
Randers Bike Week #312.4 KM2:22:51
Randers Bike Week #44.2 KM1:09:41
Randers Bike Week #44.2 KM1:09:41
CK Aarhus (DCU) 18.2 KM2:58:11
Randers Bike Week #Samlet Resultat4.2 KM7:07:32
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16.7 KM2:27:17
Brædstrup - Ikke A (DCU)18.9 KM2:23:49
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15.3 KM2:39:02
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23.5 KM3:16:42
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:48:58
Integoløbet Hedensted 11.23 KM2:14:52
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18.3 KM2:52:57
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21.4 KM3:07:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:44:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17.8 KM2:31:53
Agro Top løbet 2019 - Skive130.4 KM3:04:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:15:59
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12.2 KM2:38:00
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14.3 KM3:46:01
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423.8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:03
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:30
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:33
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1.4 KM1:09:31
Randers Bike Week #1 - TT10.6 KM13:48
Randers Bike Week #1 - TT10.6 KM13:48
Randers Bike Week #215.4 KM3:20:56
Randers Bike Week #215.4 KM3:20:56
Randers Bike Week #312.4 KM3:05:02
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:36
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:31
Randers Bike Week #415.5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415.5 KM3:36:42
Hadsten Gadeløb 20191400 Metres1:15:01
CK Aarhus18.2 KM3:16:58
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk