Randers Bike Week #3

Resultater

jonas andersen
Odder Cykel Klub
Result

8 laps

Hours Minutes Seconds

Distance Felt C-H40
Laps 8
Total time 2:35:14
Chip time 2:35:14
Position   (based on gun time)
Overall 14 of 36
Male 11 of 35
Details
Distance in total 99.2 km
Distance (lap) 12.4 km
Average lap 19:24
38.34 km/h
Fastest lap 18:04
41.15 km/h
Slowest lap 21:20
34.87 km/h
Participant (#183)
jonas andersen
Odder Cykel Klub
Denmark
Male, 22 years
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap Total time
Time Pace Time Position Time of day
Lap 1 19:27 38.25 km/h 19:27 4 14:09:27
Lap 2 18:29 40.25 km/h 37:56 10 14:27:56
Lap 3 18:05 41.14 km/h 56:01 15 14:46:01
Lap 4 18:20 40.58 km/h 1:14:21 7 15:04:21
Lap 5 19:40 37.83 km/h 1:34:01 12 15:24:01
Lap 6 18:56 39.30 km/h 1:52:57 12 15:42:57
Lap 7 21:20 34.88 km/h 2:14:17 18 16:04:17
Lap 8 20:58 35.48 km/h 2:35:15 12 16:25:15
 
Lap times
Other results for jonas
EventDistanceChip time
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:03:08
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21.4 KM3:26:15
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16.4 KM2:47:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25.4 KM3:00:35
CK Djurs 201819.7 KM2:47:06
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14.4 KM2:57:42
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18.3 KM3:22:46
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25.5 KM2:30:35
Randers Bike Week #312.4 KM2:38:56
Randers Bike Week #312.4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44.2 KM1:13:47
Randers Bike Week #44.2 KM1:13:47
CK Aarhus (DCU) 18.2 KM3:28:17
Randers Bike Week #Samlet Resultat4.2 KM9:29:22
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16.7 KM2:24:36
Brædstrup - Ikke A (DCU)18.9 KM2:49:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15.3 KM2:39:41
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23.5 KM3:16:42
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8.6 KM2:31:16
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:59:25
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18.3 KM2:58:51
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21.4 KM3:10:03
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:25
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21.6 KM3:30:14
Randers Bike Week #1 - TT10.6 KM15:13
Randers Bike Week #1 - TT10.6 KM15:13
Randers Bike Week #215.4 KM2:39:08
Randers Bike Week #215.4 KM2:39:08
Randers Bike Week #312.4 KM2:35:14
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:21:14
Randers Bike Week #415.5 KM2:53:36
Randers Bike Week #415.5 KM2:53:35
CK Aarhus18.2 KM2:58:53
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18.4 KM2:16:29
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25.3 KM2:35:58
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk