Randers Bike Week #4

Resultater

Frederik Dupont Hougaard
TEAM EURO-VENT
Result

3 laps

Hours Minutes Seconds

Distance Felt U15-U15P-U17P
Laps 3
Total time 1:20:18
Chip time 1:20:18
Position   (based on gun time)
Overall 12 of 46
Male 3 of 37
Details
Distance in total 46.5 km
Distance (lap) 15.5 km
Average lap 26:46
34.74 km/h
Fastest lap 25:11
36.92 km/h
Slowest lap 27:44
33.52 km/h
Participant (#33)
Frederik Dupont Hougaard
TEAM EURO-VENT
Denmark
Male, 13 years
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap Total time
Time Pace Time Position Time of day
Lap 0 27:23 27:23 1 08:57:23
Lap 1 27:44 33.53 km/h 55:07 1 09:25:07
Lap 2 25:12 36.90 km/h 1:20:19 2 09:50:19
 
Lap times
Other results for Frederik Dupont
EventDistanceChip time
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM45:04
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM53:44
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16.4 KM1:07:42
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM38:06
CK Djurs 201814.1 KM53:02
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14.4 KM1:02:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12.2 KM44:38
Marcello Bergamo cup - Hammel 14.2 KM58:07
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5.8 KM42:37
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8.5 KM52:32
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4.14 KM47:48
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9.7 KM16:39
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5.7 KM54:53
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM21:59
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181.4 KM21:59
Randers Bike Week #215.5 KM1:05:37
Randers Bike Week #215.5 KM1:05:37
Randers Bike Week #312.4 KM50:08
Randers Bike Week #312.4 KM50:08
Randers Bike Week #44.2 KM47:28
Randers Bike Week #44.2 KM47:28
CK Aarhus (DCU) 7.7 KM42:39
Randers Bike Week #Samlet Resultat4.2 KM3:04:56
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7.21 KM55:09
Brædstrup - Ikke A (DCU)7.4 KM40:37
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM41:36
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23.5 KM44:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6.1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM45:00
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10.5 KM39:08
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8.6 KM49:20
Integoløbet Hedensted 7.21 KM1:19:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5.8 KM1:13:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13.1 KM1:03:49
CK Djurs - Kolind Løbet 201914.1 KM1:13:33
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM1:04:16
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21.6 KM1:17:31
Agro Top løbet 2019 - Skive3.8 KM57:56
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7.5 KM1:33:48
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:05:44
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14.3 KM1:13:29
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412.2 KM1:05:54
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28.5 KM56:26
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12.1 KM1:00:26
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM8:27
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM8:27
Randers Bike Week #25.7 KM1:14:31
Randers Bike Week #25.7 KM1:14:31
Randers Bike Week #312.4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312.4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415.5 KM1:20:18
CK Aarhus7.7 KM1:07:51
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57.4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15.1 KM24:26,73
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18.4 KM59:32
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25.3 KM1:23:29
Hobro løbet 20196.1 KM1:03:24
Hydro løbet 2019 - Tønder10.5 KM51:49
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8.6 KM57:49
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk