Randers Bike Week #4

Randers Bike Week #4

Resultater

Oscar Vosgerau
TREK all Stars
Result

3 laps

Hours Minutes Seconds

Distance Felt U15-U15P-U17P
Laps 3
Total time 1:20:18
Position   (based on gun time)
Overall 9 of 46
Male 3 of 37
Details
Distance in total 46.5 km
Distance (lap) 15.5 km
Average lap 26:46
34.74 km/h
Fastest lap 25:07
37.01 km/h
Slowest lap 27:47
33.47 km/h
Participant (#9)
Oscar Vosgerau
TREK all Stars
Denmark
Male, 12 years (13 today)
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap Total time
Time Pace Time Position Time of day
Lap 0 27:24 27:24 1 08:57:24
Lap 1 27:47 33.47 km/h 55:11 1 09:25:11
Lap 2 25:07 37.03 km/h 1:20:18 1 09:50:18
 
Lap times
Other results for Oscar
EventDistanceChip time
Rødekro Cykle Club RKCC24.1 KM50:32
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM45:04
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM54:28
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16.4 KM1:10:25
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM38:10
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12.2 KM44:41
Marcello Bergamo cup - Hammel 14.2 KM59:01
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5.8 KM45:39
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 11.3 KM22:21
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9.7 KM16:33
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5.7 KM56:18
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:45
CK Aarhus (DCU) 7.7 KM45:32
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM43:34
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23.5 KM44:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6.1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM50:03
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:23:04
Integoløbet Hedensted 7.21 KM1:22:42
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5.8 KM1:20:00
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13.1 KM1:06:32
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:38
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM1:10:36
CK Djurs - Kolind Løbet 201914.1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21.6 KM1:27:25
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7.5 KM1:33:50
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM8:12
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM8:12
Randers Bike Week #25.7 KM1:20:16
Randers Bike Week #25.7 KM1:20:16
Randers Bike Week #312.4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312.4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415.5 KM1:20:18
CK Aarhus7.7 KM1:11:25
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57.4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18.4 KM1:00:14
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25.3 KM1:35:07
Hobro løbet 20196.1 KM1:11:29
Hydro løbet 2019 - Tønder10.5 KM51:49
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8.6 KM57:49
Timing by DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk