Result
1 lap
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U11 |
Lap | 1 |
Total time | 33:41 |
Points | 0 |
Details
Start time | 08:35:00 |
Date | 04 August 2019 |
Details
Distance in total | 15.5 km |
Distance (lap) | 15.5 km |
Average lap | 33:41 27.61 km/h |
Fastest lap | 33:41 27.61 km/h |
Slowest lap | 33:41 27.61 km/h |
Participant (#4)
Philip Ternstrøm Hyldtoft | |
Team Young Guns | |
Denmark | |
Male, 8 years (13 today) |
Laps
Select position display:
Swipe horizontally to view all splits
Lap | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Time | Time | Position | Time of day | |||||
Lap 0 | 33:41 | 33:41 | 4 | 09:08:41 | ||||
Other results for Philip Ternstrøm
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14/01/2024 | 2.7 KM | 1 | 5 laps | 38:47 | 20.88 km/h | 2:52 min/km |
Challenge cross-cup Finale - Kalundborg | 07/01/2024 | - | 1 | 5 laps | 40:14 | 0.00 km/h | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26/11/2023 | 2400 Metres | 1 | 7 laps | 31:11 | 32.32 km/h | 1:51 min/km |
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19/11/2023 | - | 3 | 3 laps | 28:52 | 0.00 km/h | - min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28/10/2023 | 1.5 KM | 1 | 5 laps | 39:59 | 11.25 km/h | 5:19 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14/10/2023 | 20.1 KM | 7 | 2 laps | 1:18:18 | 30.80 km/h | 1:56 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 5 | 4 laps | 53:23 | 38.66 km/h | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 10.8 KM | 3 | 3 laps | 50:44 | 38.31 km/h | 1:33 min/km |
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 3 | 2 laps | 1:22:47 | 36.67 km/h | 1:38 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 8.5 KM | 4 | 2 laps | 57:28 | 17.75 km/h | 3:22 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 6 KM | 1 | 6 laps | 1:00:02 | 35.98 km/h | 1:40 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 3 | 6 laps | 1:11:52 | 39.32 km/h | 1:31 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 12 | 25:15 | 25:15 | 39.35 km/h | 1:31 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 5 | 2 laps | 1:12:16 | 35.87 km/h | 1:40 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 1 | 3 laps | 1:08:50 | 37.65 km/h | 1:35 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 7.5 KM | 11 | 5 laps | 1:02:24 | 36.05 km/h | 1:39 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10/06/2023 | 3.8 KM | 3 | 10 laps | 1:03:38 | 35.82 km/h | 1:40 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 3 | 4 laps | 1:18:45 | 36.57 km/h | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 12.2 KM | 2 | 3 laps | 1:02:40 | 35.04 km/h | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 13 | 2 laps | 1:06:11 | 34.80 km/h | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 4 | 3 laps | 1:24:16 | 34.60 km/h | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 43.8 KM | 3 | 4:21:07 | 4:21:07 | 10.06 km/h | 5:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 1 | 3 laps | 1:15:07 | 37.62 km/h | 1:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 8 KM | 12 | 19:28.21 | 19:26.87 | 24.68 km/h | 2:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 1 | 7 laps | 17:38 | 40.46 km/h | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 4 | 2 laps | 1:05:02 | 35.61 km/h | 1:41 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 7.6 KM | 1 | 4 laps | 52:17 | 34.89 km/h | 1:43 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 5 | 5 laps | 1:25:06 | 32.36 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 3 | 5 laps | 1:02:45 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 2 | 35:22 | 35:22 | 62.18 km/h | 0:57 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 2.7 KM | 7 | 1 laps | 6:50 | 23.67 km/h | 2:32 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 11 KM | 1 | 3 laps | 55:13 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23/04/2023 | 1.75 KM | 1 | 12 laps | 33:37 | 37.46 km/h | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 5.5 KM | 4 | 7 laps | 1:05:13 | 35.41 km/h | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 5 KM | 2 | 6 laps | 50:05 | 35.94 km/h | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 13.1 KM | 5 | 3 laps | 1:05:45 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 1 | 2 laps | 1:21:43 | 33.77 km/h | 1:46 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14/01/2023 | - | 4 | 4 laps | 38:09 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08/01/2023 | - | 5 | 5 laps | 37:29 | 0.00 km/h | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11/12/2022 | 1500 Metres | 2 | 4 laps | 22:23 | 16.08 km/h | 3:43 min/km |
CX - Næstved BC | 20/11/2022 | - | 4 | 3 laps | 30:36 | 0.00 km/h | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19/11/2022 | - | 3 | 6 laps | 34:11 | 0.00 km/h | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06/11/2022 | 2500 Metres | 6 | 6 laps | 48:37 | 18.51 km/h | 3:14 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30/10/2022 | 1500 Metres | 4 | 7 laps | 39:50 | 15.81 km/h | 3:47 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29/10/2022 | 1500 Metres | 5 | 7 laps | 36:22 | 17.32 km/h | 3:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 15 | 4 laps | 55:48 | 36.98 km/h | 1:37 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 4 | 2 laps | 1:31:19 | 33.24 km/h | 1:48 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 8.5 KM | 1 | 4 laps | 55:37 | 36.67 km/h | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03/09/2022 | 11.26 KM | 1 | 1 laps | 19:03 | 35.45 km/h | 1:41 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 8.6 KM | 2 | 3 laps | 45:35.76 | 33.95 km/h | 1:46 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 8.5 KM | 3 | 13:22.04 | 13:22.04 | 38.15 km/h | 1:34 min/km |
DCU Børneløb Linieløb - Holstebro CC | 21/08/2022 | 1900 Metres | 1 | 26:22 | 26:22 | 34.59 km/h | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 1 | 2 laps | 1:00:21 | 31.02 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 1 | 2:41:04 | 2:41:04 | 5.81 km/h | 10:19 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 1 | 2 laps | 45:55 | 32.40 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 1 | 6 laps | 46:57 | 32.20 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 5.3 KM | 1 | 8:15 | 8:15 | 38.48 km/h | 1:33 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 6.4 KM | 1 | 3 laps | 35:25 | 32.53 km/h | 1:50 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 1 | 2 laps | 46:50 | 30.74 km/h | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 12.2 KM | 1 | 2 laps | 48:21 | 30.27 km/h | 1:58 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 1 | 2 laps | 45:52 | 30.61 km/h | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 2 | 2 laps | 1:04:46 | 30.01 km/h | 1:59 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 2 | 1 laps | 29:11 | 32.27 km/h | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 3 | 21:36.37 | 21:36.37 | 34.43 km/h | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 2 | 4 laps | 13:21 | 30.54 km/h | 1:57 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 7.6 KM | 1 | 3 laps | 42:33 | 32.15 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 2 | 3 laps | 52:43.63 | 31.30 km/h | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 2.78 KM | 2 | 6 laps | 32:36.15 | 30.70 km/h | 1:57 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 7.5 KM | 2 | 3 laps | 46:14.85 | 29.19 km/h | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 2 | 4 laps | 28:36.86 | 33.55 km/h | 1:47 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 10 KM | 2 | 17:25.16 | 17:25.16 | 34.44 km/h | 1:44 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 5.8 KM | 1 | 4 laps | 48:52 | 28.48 km/h | 2:06 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 11 KM | 1 | 2 laps | 44:28 | 29.68 km/h | 2:01 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 10 KM | 1 | 2 laps | 39:38 | 30.27 km/h | 1:58 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 7.5 KM | 1 | 4 laps | 1:01:23 | 29.32 km/h | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 5.5 KM | 2 | 5 laps | 50:47 | 32.49 km/h | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 5 KM | 2 | 4 laps | 35:43 | 33.59 km/h | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 13.1 KM | 2 | 2 laps | 49:13 | 31.94 km/h | 1:52 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 3.8 KM | 1 | 6 laps | 46:42 | 29.29 km/h | 2:02 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 1 | 1 laps | 45:29 | 30.34 km/h | 1:58 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08/01/2022 | 1500 Metres | 3 | 4 laps | 31:20 | 11.49 km/h | 5:13 min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19/12/2021 | - | 2 | 5 laps | 49:14 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18/12/2021 | - | 2 | 4 laps | 40:42 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05/12/2021 | - | 2 | 4 laps | 33:19 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28/11/2021 | - | 3 | 4 laps | 37:49 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20/11/2021 | - | 4 | 4 laps | 32:54 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14/11/2021 | 1.2 KM | 2 | 5 laps | 29:27 | 12.22 km/h | 4:54 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31/10/2021 | 2.5 KM | 2 | 6 laps | 41:18 | 21.78 km/h | 2:45 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30/10/2021 | 2.2 KM | 2 | 6 laps | 39:36 | 20.00 km/h | 3:00 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 5.5 KM | 1 | 5 laps | 57:01 | 28.94 km/h | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 5 KM | 1 | 4 laps | 38:19 | 31.32 km/h | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22/10/2021 | 13 KM | 1 | 23:55 | 23:55 | 32.60 km/h | 1:50 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 1 | 3 laps | 48:32 | 31.89 km/h | 1:52 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 10.5 KM | 1 | 2 laps | 39:51 | 31.61 km/h | 1:53 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 1 | 1 laps | 45:42 | 33.22 km/h | 1:48 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 2 | 2 laps | 50:36 | 32.15 km/h | 1:51 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 3 | 23:38.07 | 23:38.07 | 34.78 km/h | 1:43 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 11 KM | 1 | 2 laps | 41:42 | 31.64 km/h | 1:53 min/km |
Middelfart 2021 | 04/09/2021 | 7.6 KM | 3 | 3 laps | 46:02 | 29.71 km/h | 2:01 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 8.97 KM | 1 | 3 laps | 50:06 | 32.23 km/h | 1:51 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 8.97 KM | 2 | 14:36.85 | 14:36.85 | 36.83 km/h | 1:37 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 7.5 KM | 1 | 4 laps | 57:11 | 31.47 km/h | 1:54 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 7.25 KM | 1 | 4 laps | 57:28 | 30.28 km/h | 1:58 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 1 | 1 laps | 20:25 | 33.08 km/h | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 1 | 2:40:53 | 2:40:53 | 5.82 km/h | 10:18 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 1 | 2 laps | 46:01 | 32.33 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 1 | 6 laps | 48:01 | 31.49 km/h | 1:54 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 5.3 KM | 2 | 8:39 | 8:39 | 36.74 km/h | 1:37 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 7 | 1 laps | 42:38 | 30.40 km/h | 1:58 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 8.5 KM | 2 | 3 laps | 48:32 | 31.52 km/h | 1:54 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 1 | 1 laps | 44:20 | 31.13 km/h | 1:55 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 5 | 2 laps | 43:51 | 32.83 km/h | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 12.2 KM | 5 | 2 laps | 44:27 | 32.93 km/h | 1:49 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 7 | 2 laps | 58:27 | 29.56 km/h | 2:01 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 9.17 KM | 4 | 3 laps | 54:49.66 | 30.11 km/h | 1:59 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 4 | 9 laps | 27:16.67 | 32.33 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 9.4 KM | 5 | 17:12.79 | 17:12.79 | 32.77 km/h | 1:49 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 8 | 3 laps | 44:51.11 | 30.12 km/h | 1:59 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 4 | 3 laps | 24:43 | 29.85 km/h | 2:00 min/km |
Cyklecross //ABC | 13/12/2020 | - | 4 | 3 laps | 28:57 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06/12/2020 | 2.65 KM | 4 | 4 laps | 35:07 | 18.11 km/h | 3:18 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15/11/2020 | 2.3 KM | 3 | 5 laps | 34:38 | 19.92 km/h | 3:00 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25/10/2020 | 2.5 KM | 4 | 5 laps | 39:44 | 18.87 km/h | 3:10 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 4 | 16 laps | 23:44 | 40.43 km/h | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03/10/2020 | 7.6 KM | 10 | 3 laps | 49:19 | 27.73 km/h | 2:09 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 6 | 3 laps | 47:48 | 32.38 km/h | 1:51 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 1 | 1 laps | 20:00 | 31.48 km/h | 1:54 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 9.8 KM | 1 | 17:09 | 17:09 | 34.26 km/h | 1:45 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 1 | 6 laps | 12:54 | 33.48 km/h | 1:47 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 2 | 1:53 | 1:53 | 38.09 km/h | 1:34 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 1 | 1 laps | 26:05 | 33.12 km/h | 1:48 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 10 KM | 1 | 10 laps | 13:01 | 460.85 km/h | 0:07 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 1 | 14 laps | 18:33 | 33.95 km/h | 1:46 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 1 | 21:16 | 1:05 | 41.27 km/h | 1:27 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30/08/2020 | - | 1 | 0:01 | 0:01 | 0.00 km/h | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 2 | 1 laps | 36:04 | 25.94 km/h | 2:18 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 3 | 0:00 | 1:34:11 | 9.94 km/h | 6:02 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 3 | 1 laps | 24:01 | 30.98 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 3 | 3 laps | 24:44 | 30.56 km/h | 1:57 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 5.3 KM | 2 | 9:36 | 9:36 | 33.09 km/h | 1:48 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 10 KM | 4 | 9 laps | 14:50 | 364.03 km/h | 0:09 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 4 | 7 laps | 11:54 | 35.28 km/h | 1:42 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 2 | 1:54 | 1:54 | 31.41 km/h | 1:54 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 4 | 1 laps | 4:00 | 15.00 km/h | 4:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 2 | 2 laps | 33:46 | 30.55 km/h | 1:57 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 4 | 1 laps | 19:57 | 31.56 km/h | 1:54 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 7.4 KM | 1 | 2 laps | 21:46 | 40.77 km/h | 1:28 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21/09/2019 | 25.3 KM | 3 | 1 laps | 56:50 | 26.71 km/h | 2:14 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 5.3 KM | 1 | 3 laps | 32:33 | 29.30 km/h | 2:02 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07/09/2019 | 10 KM | 1 | 19:10.98 | 19:10.98 | 31.28 km/h | 1:55 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 11.3 KM | 4 | 21:39.54 | 21:39.54 | 31.30 km/h | 1:55 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 7.4 KM | 2 | 2 laps | 28:18 | 31.37 km/h | 1:54 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 7.7 KM | 1 | 2 laps | 33:07 | 27.89 km/h | 2:09 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10/08/2019 | 11 KM | 1 | 1 laps | 21:45 | 30.34 km/h | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 4 | 1 laps | 33:41 | 27.61 km/h | 2:10 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 3 | 1 laps | 25:05 | 29.65 km/h | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 3 | 1 laps | 25:05 | 29.65 km/h | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 2 | 2 laps | 23:51 | 28.66 km/h | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 2 | 2 laps | 23:51 | 28.66 km/h | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 3 | 10:12 | 10:12 | 31.15 km/h | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 3 | 10:12 | 10:12 | 31.15 km/h | 1:55 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16/06/2019 | 8.5 KM | 4 | 2 laps | 36:15 | 28.13 km/h | 2:07 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 9 KM | 6 | 2 laps | 35:33 | 30.37 km/h | 1:58 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 12.2 KM | 4 | 1 laps | 24:05 | 30.38 km/h | 1:58 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 6 | 1 laps | 30:25 | 28.21 km/h | 2:07 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 6.4 KM | 3 | 2 laps | 27:36 | 27.81 km/h | 2:09 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25/05/2019 | 7.5 KM | 1 | 2 laps | 42:12 | 21.33 km/h | 2:48 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 3.8 KM | 1 | 3 laps | 23:32 | 29.05 km/h | 2:03 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 15.6 KM | 3 | 1 laps | 54:51 | 17.06 km/h | 3:30 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 14.1 KM | 1 | 1 laps | 28:48 | 29.36 km/h | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 5.5 KM | 5 | 3 laps | 37:12 | 26.61 km/h | 2:15 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21/04/2019 | 7 KM | 2 | 2 laps | 30:20 | 27.69 km/h | 2:10 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 13.1 KM | 3 | 1 laps | 28:58 | 27.12 km/h | 2:12 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 5.8 KM | 1 | 1 laps | 26:37 | 13.07 km/h | 4:35 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 7.21 KM | 5 | 2 laps | 33:41 | 25.68 km/h | 2:20 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk