Result
Prerace withdrawal
Distance | U17 |
Details
Start time | 08:46:00 |
Date | 04 August 2019 |
Participant (#203)
hjalte thor knudsen | |
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) | |
Denmark | |
Male, 16 years (20 today) |
Other results for hjalte thor
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17/09/2023 | 10.3 KM | 28 | 13 laps | 3:03:05.35 | 43.88 km/h | 1:22 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 17.5 KM | 39 | 8 laps | 3:16:03 | 42.84 km/h | 1:24 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 37 | 12 laps | 4:03:31 | 44.35 km/h | 1:21 min/km |
FBL - Lumsås | 26/08/2023 | 12.35 KM | 14 | 10 laps | 2:46:11 | 44.59 km/h | 1:20 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 18 | 9 laps | 3:03:21 | 42.41 km/h | 1:24 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18/05/2023 | 17.3 KM | 38 | 8 laps | 3:03:00.31 | 45.38 km/h | 1:19 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 16 | 8 laps | 2:44:16.85 | 42.66 km/h | 1:24 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 24.8 KM | 21 | 5 laps | 2:43:14 | 45.58 km/h | 1:18 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 28 | 9 laps | 2:44:49 | 40.62 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 54 | 10 laps | 1:07:37 | 37.27 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 10.6 KM | 57 | 15:38 | 15:38 | 40.64 km/h | 1:28 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30/07/2022 | 5.2 KM | 12 | 16 laps | 1:52:58.40 | 44.19 km/h | 1:21 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 22 | 9 laps | 2:42:42 | 39.82 km/h | 1:30 min/km |
GripGrab Grand Prix 2022 - Nørrebro CK | 28/05/2022 | 2 KM | 21 | 15 laps | 51:31.36 | 34.94 km/h | 1:43 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21/05/2022 | 17.6 KM | 5 | 6 laps | 2:37:05.75 | 40.33 km/h | 1:29 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01/05/2022 | 19.3 KM | 2 | 6 laps | 2:46:47.93 | 41.65 km/h | 1:26 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 1 | 4 laps | 2:15:31 | 40.73 km/h | 1:28 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 26 | 4 laps | 2:21:56 | 38.89 km/h | 1:32 min/km |
Gribben Gravel 2021 | 31/10/2021 | 75 KM | 136 | 1 laps | 2:50:15.65 | 26.43 km/h | 2:16 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 28.32 KM | 43 | 4 laps | 2:48:07.57 | 40.43 km/h | 1:29 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 23.8 KM | 25 | 5 laps | 3:03:23 | 38.93 km/h | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 10.55 KM | 31 | 7 laps | 1:52:48.73 | 39.28 km/h | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 39 | 21 laps | 50:18.01 | 40.91 km/h | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 14.5 KM | 34 | 22:04.48 | 22:04.48 | 39.41 km/h | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 20 | 10 laps | 1:47:25.11 | 41.92 km/h | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 27.4 KM | 28 | 4 laps | 2:44:37.64 | 39.94 km/h | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 25 | 18 laps | 1:52:58 | 39.19 km/h | 1:31 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 24 | 18 laps | 3:32:28 | 20.84 km/h | 2:52 min/km |
ABC / PI 2020 | 11/10/2020 | 11 KM | 32 | 8 laps | 2:04:48 | 42.30 km/h | 1:25 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04/10/2020 | 23.1 KM | 42 | 5 laps | 2:50:18 | 40.69 km/h | 1:28 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23/08/2020 | 11.7 KM | 39 | 2 laps | 35:21 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 44 | 7 laps | 3:07:46 | 34.89 km/h | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 46 | 0:00 | 7:36:14 | 2.05 km/h | 29:14 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 49 | 8 laps | 2:53:17 | 34.35 km/h | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07/08/2020 | 4.2 KM | 55 | 10 laps | 1:18:11 | 32.23 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 55 | 10 laps | 1:18:11 | 32.23 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 10.6 KM | 51 | 17:00 | 17:00 | 37.39 km/h | 1:36 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 11.3 KM | 18 | 7 laps | 1:51:50 | 42.44 km/h | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 13.9 KM | 58 | 21:25.71 | 21:25.71 | 38.92 km/h | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 15 KM | 32 | 5 laps | 2:02:58 | 36.59 km/h | 1:38 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 23.8 KM | 38 | 3 laps | 1:52:39 | 38.02 km/h | 1:34 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk