Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019

Resultater

Jens Bak Bjerregaard
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

25 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Ungdom A
Omgange 25
Samlet tid 33:16
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 11
Mænd 10 af 11
Detaljer
Distance i alt 25 km
Distance (omgang) 1 km
Gennemsnit omgang 1:19
45,07 km/t
Hurtigste omgang 1:05
55,01 km/t
Langsomste omgang 2:00
29,82 km/t
Deltager (#8)
Jens Bak Bjerregaard
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 14 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:00 30,00 km/t 2:00 8 12:32:00
Omgang 2 1:06 54,55 km/t 3:06 6 12:33:06
Omgang 3 1:08 52,94 km/t 4:14 10 12:34:14
Omgang 4 1:09 52,17 km/t 5:23 10 12:35:23
Omgang 5 1:14 48,65 km/t 6:37 10 12:36:37
Omgang 6 1:17 46,75 km/t 7:54 10 12:37:54
Omgang 7 1:23 43,37 km/t 9:17 10 12:39:17
Omgang 8 1:22 43,90 km/t 10:39 10 12:40:39
Omgang 9 1:18 46,15 km/t 11:57 10 12:41:57
Omgang 10 1:17 46,75 km/t 13:14 10 12:43:14
Omgang 11 1:21 44,44 km/t 14:35 10 12:44:35
Omgang 12 1:18 46,15 km/t 15:53 10 12:45:53
Omgang 13 1:21 44,44 km/t 17:14 10 12:47:14
Omgang 14 1:16 47,37 km/t 18:30 10 12:48:30
Omgang 15 1:15 48,00 km/t 19:45 10 12:49:45
Omgang 16 1:18 46,15 km/t 21:03 10 12:51:03
Omgang 17 1:25 42,35 km/t 22:28 10 12:52:28
Omgang 18 1:23 43,37 km/t 23:51 10 12:53:51
Omgang 19 1:39 36,36 km/t 25:30 10 12:55:30
Omgang 20 1:31 39,56 km/t 27:01 10 12:57:01
Omgang 21 1:12 50,00 km/t 28:13 10 12:58:13
Omgang 22 1:15 48,00 km/t 29:28 10 12:59:28
Omgang 23 1:18 46,15 km/t 30:46 10 13:00:46
Omgang 24 1:16 47,37 km/t 32:02 10 13:02:02
Omgang 25 1:14 48,65 km/t 33:16 10 13:03:16
 
Omgangstider
Andre resultater for Jens Bak
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:13:55
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:22:23
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:41
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM44:48
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM54:06
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM57:56
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:19:31
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:23:26
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM1:07:57
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:13:54
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:27:13
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:21:30
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:04:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:21:36
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:28:52
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:07:39
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM1:02:58
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:09
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:09
Randers Bike Week #25,7 KM1:23:19
Randers Bike Week #25,7 KM1:23:19
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:24
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:24
Randers Bike Week #415,5 KM1:25:10
Randers Bike Week #415,5 KM1:25:10
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM59:29
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:39
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-4:08
CK Aarhus7,7 KM1:11:26
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:07:58
Hobro løbet 20196,1 KM1:13:45
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM56:19
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk