Resultat
Ikke startet
Distance | Herrer |
Detaljer
Dato | 16. november 2019 |
Deltager
Gustav Stigaard Topp Lauridsen | |
Danmark | |
Mand, 16 år (20 i dag) | |
15-19 år mænd
Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2019. |
Andre resultater for Gustav Stigaard Topp
Arrangement | Dato | Distance | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 6 omgange | 2:03:58 | 43,55 km/t | 1:22 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 5 omgange | 3:00:13 | 38,29 km/t | 1:34 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 5 omgange | 2:43:14 | 45,58 km/t | 1:18 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 5 omgange | 3:06:27 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 10 omgange | 1:58:34 | 40,48 km/t | 1:28 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 5 omgange | 2:37:30 | 45,33 km/t | 1:19 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 9 omgange | 2:36:21 | 40,41 km/t | 1:29 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 7 omgange | 2:40:59 | 39,13 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 6 omgange | 2:32:16 | 42,32 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 6 omgange | 2:05:32 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 5 omgange | 2:51:33 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 10 omgange | 2:08:58 | 40,01 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 4 omgange | 2:41:36 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 6 omgange | 2:03:46 | 41,88 km/t | 1:25 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 3 omgange | 2:00:11 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 4 omgange | 1:59:43 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 5 omgange | 1:54:50 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 7 omgange | 1:40:05 | 35,25 km/t | 1:42 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 7 omgange | 2:03:46 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 6 omgange | 1:53:00 | 38,23 km/t | 1:34 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 4 omgange | 1:53:16 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 5 omgange | 1:52:07 | 40,13 km/t | 1:29 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg) | 01-02-2020 | - | 7 omgange | 58:45 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum) | 14-12-2019 | - | 6 omgange | 54:58 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm) | 20-10-2019 | - | 10 omgange | 53:43 | 0,00 km/t | - min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 3 omgange | 1:51:21 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
Allbike CX cup #3 Randers | 20-01-2019 | - | 7 omgange | 58:21 | 0,00 km/t | - min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 3 omgange | 38:17 | 12,22 km/t | 4:54 min/km |
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia | 08-12-2018 | 0,9 KM | 4 omgange | 37:26 | 5,77 km/t | 10:23 min/km |
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk | 17-11-2018 | 2,65 KM | 5 omgange | 41:53 | 18,98 km/t | 3:09 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 5 omgange | 35:21 | 19,52 km/t | 3:04 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 8 omgange | 1:55:21 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 3 omgange | 2:06:27 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 4 omgange | 2:07:09 | 35,67 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 6 omgange | 2:15:15 | 32,21 km/t | 1:51 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 5:23:14 | 24:14 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 6 omgange | 1:42:23 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 4 omgange | 2:00:32 | 36,43 km/t | 1:38 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 2:12:05 | 23:05 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 5 omgange | 1:59:30 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 3 omgange | 2:06:58 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 3 omgange | 1:54:15 | 33,72 km/t | 1:46 min/km |
Stevens Cross Cup 2017/18 - #4 | 25-02-2018 | 1,85 KM | 4 omgange | 28:00 | 15,85 km/t | 3:47 min/km |
Stevens Cross Cup 2017/18 - #3 | 04-02-2018 | 1,45 KM | 4 omgange | 24:55 | 13,96 km/t | 4:17 min/km |
Stevens Cross Cup 2017/18 - #2 | 06-01-2018 | - | 4 omgange | 29:15 | - km/t | - min/km |
Danske Invest Motionstriatlon Ikast BØRN | 23-04-2016 | 7,6 KM | 30:50 | 30:50 | 14,78 km/t | 4:03 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: allbikeshop@gmail.com