Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers)

Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers)

Resultater

Nicklas Sauer
Aarhus CK
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Herrer
Omgange 9
Samlet tid 58:15
Placering
Samlet 11 af 19
Mænd 11 af 19
15-19 år mænd 2 af 3
Detaljer
Gennemsnit omgang 6:03
Hurtigste omgang 5:15
Langsomste omgang 6:38
Deltager
Nicklas Sauer
Aarhus CK
Danmark
Mand, 15 år (16 i dag)
15-19 år mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2020.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 0 3:44 3:44 3 13:03:44
Omgang 1 5:15 8:59 4 13:08:59
Omgang 2 5:46 14:45 6 13:14:45
Omgang 3 6:04 20:49 9 13:20:49
Omgang 4 6:05 26:54 10 13:26:54
Omgang 5 5:43 32:37 10 13:32:37
Omgang 6 5:58 38:35 10 13:38:35
Omgang 7 6:29 45:04 12 13:45:04
Omgang 8 6:39 51:43 11 13:51:43
Omgang 9 6:32 58:15 11 13:58:15
 
Omgangstider
Andre resultater for Nicklas
ArrangementDistanceNettotid
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:36:48
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:35:15
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:15:34
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:28:56
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:45:01
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #215,5 KM1:44:03
Randers Bike Week #215,5 KM1:44:03
Randers Bike Week #312,4 KM1:19:00
Randers Bike Week #312,4 KM1:19:00
Randers Bike Week #44,2 KM1:03:48
Randers Bike Week #44,2 KM1:03:48
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:32:37
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:36:11
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:29:24
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:55:33
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:16:40
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:15:26
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:24:26
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:40:03
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:52:04
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:16:00
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:34:25
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:27:34
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:29:13
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:47:54
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:33:53
CK Aarhus18,2 KM2:42:13
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM22:25,24
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter35:47
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM17:06
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM17:06
Randers Bike Week #215,4 KM2:24:33
Randers Bike Week #215,4 KM2:24:33
Randers Bike Week #312,4 KM2:14:58
Randers Bike Week #312,4 KM2:14:58
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:21
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM31:34
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-4:21
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:29:06
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM2:09:57
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM25:44,40
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:01:06
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:11:06
Hobro løbet 201925,3 KM2:08:31
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)-53:31
Allbike CX cup 19/20 #2 (Hasle Bakker)2,6 KM58:08
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM37:48
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM36:01
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-53:25
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg)-54:34
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM16:52
Tidtagning ved AllBike Cup. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: allbikeshop@gmail.com