Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag

Results

Lars Johnsen
Aalborg Mountainbikeklub
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Master (H40,H50,H60,H70)
Omgange 7
Samlet tid 46:37
Placering
Samlet 1 af 21
Mænd 1 af 21
H40 mænd 1 af 9
Detaljer
Distance i alt 16,1 km
Distance (omgang) 2,3 km
Gennemsnit omgang 6:39
20,72 km/t
Hurtigste omgang 6:34
21,00 km/t
Langsomste omgang 6:47
20,30 km/t
Deltager (#5)
Lars Johnsen
Aalborg Mountainbikeklub
Ukendt land
Mand
H40 mænd

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 26. oktober 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 6:34 21,00 km/t 6:34 2 14:40:30
Omgang 2 6:34 21,00 km/t 13:08 1 14:47:04
Omgang 3 6:36 20,87 km/t 19:45 2 14:53:41
Omgang 4 6:46 20,36 km/t 26:31 2 15:00:27
Omgang 5 6:43 20,54 km/t 33:15 2 15:07:10
Omgang 6 6:34 20,97 km/t 39:49 1 15:13:45
Omgang 7 6:47 20,30 km/t 46:37 1 15:20:33
 
Omgangstider
Andre resultater for Lars
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Hobro løbet 202214,4 KM232:36:44
Ulven (Unsupported) Gravel - Powered by Velofit 2022140 KM24:34:08
DGI MTB Vintercup - #7: Hjørring5 KM111:12:10
DGI MTB Vintercup - #6: Uhrehøje5 KM31:24:13
DGI MTB Vintercup - #4: Slettestrand8 KM31:32:23
DGI MTB Vintercup - #3: Rold Skov5 KM31:16:29
DGI MTB Vintercup - #1: Skagen7,36 KM21:24:52
Saltum klassikeren 202145 KM21:39:33
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM256:25
Åsen Gravel - Powered by Velofit 2021140 KM24:38:05
Sparekassen Vendsyssel - MTB Plantageløbet5 KM672:03:59
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C25,8 KM31:25:33
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb5,5 KM31:24:36
Cross - Aalborg MTB - Cross Cup-647:53
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM247:33
Hobro løbet 201925,3 KM82:32:28
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg4,1 KM171:50:18
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde6,25 KM261:52:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM162:41:05
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 20195,2 KM161:33:12
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter251:29
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup2,2 KM242:28
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup-241:06
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup5,5 KM291:53:34
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg5 KM161:45:04
DCU MTB XCO Viborg5,2 KM11:05:41
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 20184,8 KM21:16:12
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM51:24:33
MTBRanders XCM DM 201825 KM152:17:57
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde6 KM41:34:03
Webike 2017 - #3 Racing 89ers4,9 KM131:11:58
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #2 Holte-111:28:02
SRAMLiga 2016 - #5 + NM UCI C1 Vejle-91:34:38
DCU XCO, Morsø6,2 KM71:44:10
VELOFIT XCM CUP 2016 - MTB Randers75 KM103:51:18
RUNDT OM ROLD 2016 powered by Comwell Hotels110 KM282:50:31
SRAMLiga 2016 - #1 UCI C2 Hammel6 KM171:37:48
DCU XCO, MTBKolding4000 Meter121:14:43
CyclingParts MTB 201221 KM101:23:07
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.